Vítězem ankety Mobilní aplikace roku 2015 je Antivir a ochrana mobilu

18. 6. 2015 | redakce
Absolutním vítězem v anketě Mobilní aplikace roku 2015 se stal Antivir a ochrana mobilu. Kromě nejvyšší ceny tvůrci aplikace získali ještě další dvě ocenění, a to v kategoriích Aplikace pro lepší svět a Nejlepší UX mobilní aplikace.

Absolutním vítězem v anketě Mobilní aplikace roku 2015 se stal Antivir a ochrana mobilu. Kromě nejvyšší ceny tvůrci aplikace získali ještě další dvě ocenění, a to v kategoriích Aplikace pro lepší svět a Nejlepší UX mobilní aplikace.

Slavnostní vyhlášení ankety Mobilní aplikace roku 2015 proběhlo 17. června v podvečer v rámci setkání COMMUNICATION WEDNESDAY v La Loca MUSIC BAR & LOUNGE. Nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network tuto anketu, jejímž cílem je vybrat a ocenit ty nejlepší české a slovenské aplikace pro mobilní telefony a tablety v 13 kategoriích, pořádá již popáté.

Od 2. do 25. března mohla široká veřejnost nominovat jakoukoli aplikaci pro mobil nebo tablet. Z nominovaných projektů vzešlo dohromady 146 finalistů z řad českých a slovenských aplikací, které byly následně rozděleny do jednotlivých kategorií. Od 20. dubna do 20. května pak probíhalo hlasování, do kterého se zapojilo rekordních 13 039 uživatelů internetu.

Nejvyšší počet hlasů získala aplikace od společnosti AVAST Software s.r.o. Antivir a ochrana mobilu. Nejenom že se tato aplikace stala absolutním vítězem ankety, ale obdržela i ocenění v kategorii Aplikace pro lepší svět a zároveň agentura ExperienceU ocenila Antivir a ochrana mobilu jako Nejlepší UX mobilní aplikace.


Aplikace nabízí celou sadu řešení pro případ, kdy ztratíte telefon. Jde například i na dálku zablokovat a poslat zprávu nálezci telefonu.


Nově v letošní anketě vyhlásila odborná porota vítěze ve dvou kategoriích. Ocenění Počin roku získala aplikace Liftago, která umožňuje přímé propojení mezi pasažéry a řidiči taxíků.
Cenu Marketingové inspirace získala aplikace Pivo?! z dílen Pivovarů Staropramen s.r.o.. Ta popisuje svůj účel takto: "S aplikací Pivo?! svoláš všechny kámoše najednou – rychle a zadarmo. Stačí navrhnout termín, vybrat místo a odeslat pozvánku. Všem se zobrazí pozvánka a jedním pohybem ji přijmou nebo odmítnou. Termín akce se uloží do kalendáře. Na naplánovanou akci mohou kámoši přizvat další milovníky piva."Nově také uděloval cenu Blind Friendly web aplikaci Seznam.cz, kterou označil za nejpřístupnější aplikaci pro handicapované uživatele.

VÝSLEDKY ANKETY MOBILNÍ APLIKACE ROKU 2015:

 • Aplikace pro lepší světAntivir a ochrana mobilu (AVAST Software s.r.o.)
 • E-commerce aplikaceHeureka (Heureka)
 • Hry Piškvorky (Kreatur)
 • Klientský servis Můj T-Mobile (T-Mobile Czech Republic, a.s.)
 • Média Seznam.cz (Seznam.cz, a.s.)
 • Nejlepší tabletová aplikace roku – AVG - AntiVirus FREE pro tablety (AVG Mobile)
 • Novinka rokuEmail.cz (Seznam.cz, a.s.)
 • Životní stylLocus Map Free (Asamm Software, s.r.o.)
 • Mobilní aplikace roku 2015 ­ (absolutní vítěz) – Antivir a ochrana mobilu (AVAST Software s.r.o.)

 

HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY

 • Marketingová inspiracePivo?! (Pivovary Staropramen s.r.o.)
 • Počin roku Liftago (Liftago)

 

ZVLÁŠTNÍ CENA ExperienceU

 • Nejlepší UX mobilní aplikace – Antivir a ochrana mobilu (AVAST Software s.r.o.)

 

ZVLÁŠTNÍ CENA Blind Friendly

 • Nejpřístupnější aplikace – Seznam.cz (Seznam.cz, a.s.)
Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: