Vítězství v soutěži kamenných obchodů Visa Czech Top Shop 2023 patří prodejně kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře

21. 2. 2024 | Petr Michl
Cenu za architektonické řešení prodejny si odnesla společnost Lidl za citlivé řešení přestavby historických prostor původní banky pro prodejnu v ulici Na Příkopě v Praze. Mezi trojici nejlepších kamenných obchodů patří mimo vítěze, severočeské prodejny přírodní kosmetiky Nobilis Tilia, i pražská třípatrová prodejna Rock Point a první oficiální český obchod LEGO z OC Westfield Chodov.


Vítězové soutěže Visa Czech Top Shop 2023. Zdroj: Visa

V úterý 20. února 2024 byly při finálovém dopoledne soutěže Visa Czech Top Shop 2023 rozdány trofeje nejlepším kamenným prodejnám nedávno uplynulého roku. Vítězným obchodem v hlavní kategorii se stala severočeská prodejna přírodní kosmetiky Nobilis Tilia. Soutěž, která se zaměřuje na hodnocení obchodů z hlediska kvality zákaznické zkušenosti, udělila svá ocenění již potřetí. U nominovaných obchodů soutěž tradičně hodnotí parametry jako jsou design, přehlednost a jedinečnost obchodu, prezentace služeb, využití inovativních technologií, přístup personálu a v neposlední řadě podpora moderních platebních metod.

Každý měsíc roku 2023 se na finálovou listinu zapsala jedna kamenná prodejna z různých koutů Česka. Odborná porota, které předsedá prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, tak udělovala své finální body mezi dvanáct finalistů. A podobně jako v předchozích ročnících, i letos soutěž ukázala, že poskytování kvalitní péče o zákazníky v off-line prostředí má stále velký význam i v dnešní digitální éře.

„Hodnocení maloobchodních prodejen z pohledu zákaznického zážitku realizuje naše společnost v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Je velmi hezké, že ve všech třech uvedených zemích dokážou velkým mezinárodním hráčům zdatně konkurovat i prodejny malých podnikatelů v regionech. Všechny nominované prodejny hodnotí naši vyškolení inspektoři v utajení. Naše metodika obsahuje osm hodnoticích kritérií, kde je důležitým prvkem i možnost bezhotovostní platby. Jsme proto rádi, že je titulárním partnerem naší soutěže právě společnost Visa,“ řekla Markéta Němcová, manažerka soutěže v rámci INSTORE CONSULTING EU.

Finalisté Visa Czech Top Shop ročníku 2023:

 • LEGO® Store Chodov, Praha

 • Lidl Na Příkopě, Praha

 • Alensa v Lazarské ulici, Praha

 • Řeznictví Stříbrný, Louny

 • Česká mincovna v Havelské ulici, Praha

 • Coop, Hustopeče

 • Nobilis Tilia, Vlčí Hora

 • Bonami Chodov, Praha

 • Rock Point v Havlíčkově ulici, Praha

 • Decathlon Homepark Zličín, Praha

 • GymBeam na Rohanském nábřeží, Praha

 • Martinus, Brno

Výsledky soutěže Visa Czech Top Shop 2023

První místo v hlavní kategorii získala prodejna přírodní kosmetiky Nobilis Tilia. Jedinečná atmosféra, genius loci Českého Švýcarska, vůně vlčihorských luk, tradice bylinkářství a komplexní zákaznický zážitek – to vše jsou parametry, které rozhodly o vítězi. Prodejna navíc zvítězila také v očích hlasující veřejnosti (prohlédněte si interiér na firemním profilu na Googlu).

Moc gratuluji také ostatním finalistům, konkurence to byla opravdu veliká. O to více mě těší, že jsme zaujali jak odbornou porotu, tak veřejnost. Určitě jsme to nečekali a moc si dnešního uznání vážíme,“ prozradil hned po vyhlášení generální manažer Nobilis Tilia Martin Růžička. „Ocenění patří také našemu personálu. Ten je vysoce proškolený a v prodejně působí jako důležitý poradní hlas,“ doplnila marketingová manažerka Simona Brhelová.

Druhé místo obsadila třípatrová prodejna outdoorového vybavení Rock Point v Havlíčkově ulici v Praze a třetí příčka patřila prvnímu oficiálnímu českému obchodu LEGO, který byl otevřený v roce 2022 v OC Westfield Chodov.

Ceny byly uděleny i ve speciálních kategoriích. V kategorii "Česko platí kartou" zvítězil koncept prodejny Hanácký grunt, která na venkově nabízí široký výběr lokálních potravin. Cenu Visa za architektonické řešení prodejny si odnesla společnost Lidl za citlivé řešení přestavby historických prostor původní banky pro prodejnu v ulici Na Příkopě v Praze. Posledním oceněným obchodem se stalo Řeznictví Stříbrný v kategorii digitálních inovací, kterou jim vyneslo jejich důmyslné řešení bezobslužných pokladen.

„Těší nás, že jsme dnes mohli oznámit vítěze soutěže Visa Czech Top Shop 2023. Všichni finalisté ilustrují sílu inovací malých a středních podniků při pohánění naší ekonomiky. Ve Visa jsme zavázáni pomáhat těmto podnikům růst tím, že jim poskytujeme přístup k naší platební síti, která otevírá dveře k milionům potenciálních zákazníků po celém světě. Letos sledujeme trend, kdy malé a střední podniky přecházejí z lokálních prodejů do globální ekonomiky. A naše mise není pouze zjednodušit platební proces mezi obchodníky a zákazníky, ale také snížit náklady na platby mezi obchodníky a jejich dodavateli prostřednictvím řešení jako Visa Direct a B2B Connect. Jsme hrdí, že můžeme být součástí této cesty, a těšíme se na jejich další podporu v budoucnosti,“ řekl Petr Polák, country manažer společnosti Visa pro Českou republiku.

Štítky dokumentu: Marketingové nástroje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: