Vznikne největší evropský přepravce - DB smí převzít Arrivu

12. 8. 2010 | IKE
Evropská unie posvětila plán německého dopravce Deutsche Bahn převzít za 2,5 miliardy liber (asi 75 miliard korun) britskou autobusovou společnost Arriva. Nově vzniklá skupina se tak stane největším evropským osobním dopravcem. Rozhodnutí zaměřit se na Arrivu je navíc ze starny DB velmi strategickým krokem, který povede k ovládnutí velké části domácí konkurence.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Evropská unie posvětila plán německého dopravce Deutsche Bahn převzít za 2,5 miliardy liber (asi 75 miliard korun) britskou autobusovou společnost Arriva. Nově vzniklá skupina se tak stane největším evropským osobním dopravcem.
Rozhodnutí zaměřit se na Arrivu je navíc ze starny DB velmi strategickým krokem, který povede k ovládnutí velké části domácí konkurence. Akvizicí Arrivy totiž získá nadpoloviční podíl v desítce německých dopravních společnostech.
Arriva též pravděpodobně nebude jediný konkurent, kterého DB pohltí. Již v dubnu uvedl generální ředitel DB Rüdiger Grube, že zmiňovaná akvizice by měla  firmě pomoci v další expanzi v Evropě.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: