WebTop100 podcast: o inovacích v Notinu a stavu českého e-commerce s Lukášem Havláskem

26. 5. 2022 | Michal Mládek

Rozhovor s Lukášem Havláskem proběhl v útulné zasedačce na centrále evropského hráče na poli prodeje parfému a kosmetiky, Notino. Do něj přestoupil na post šéfa webu a inovací po třináctiletém úspěšném budování Shopsysu, kde začínal od píky jako brigádník.

V průběhu rozhovoru můžete zjistit Lukášův pohled na stav českého e-commerce i na výzvy, které před ním a před Notinem aktuálně stojí. Nahlédnete tak pod pokličku inovačních cyklů jednoho z digitálních gigantů v segmentu beauty.

Zásadní období pro mě i pro Shopsys byla turbulentní doba kolem roku 2008. Mnohokrát jsme stáli krok od krachu, ale vždy jsme se dokázali zvednout a nakonec dostat Shopsys do role klíčového hráče na trhu,“ říká na začátku rozhovoru Lukáš a dodává, že i po loňském odchodu je s kolegy a kamarády ze Shopsysu v čilé komunikaci a často konzultují byznysové otázky. „Cítil jsem, že Shopsysu jsem dal všechno co jsem mohl. A zároveň jsem si byl jistý, že zrovna teď byl ten nejideálnější okamžik pro odchod. Potřeboval jsem další impuls,“ dodává Lukáš.

V rámci hodnocení domácí e-commerce scény je Lukáš optimistou a vnímá ji jako mimořádně vyspělou. Zároveň je přesvědčen, že tato vyspělost je z velké části definována náročností českých zákazníků a jejich tlakem na kvalitu a variabilitu služeb.

Co se dozvíte dále?

    • Komu se dnes vyplatí zakládat nový e-shop a kdy skoro nemá cenu to zkoušet

    • Jak to bude s konsolidací e-shopů

    • O omnichannelu jako klíčovém elementu budoucnosti e-commerce scény

    • Pohled „zevnitř” na rozvoj klíčového hráče v segmentu beauty a jeho práci s aktuálními digitálními trendy

    • Jakou roli hrají v zákaznické cestě Notina kamenné pobočky

 

Přejeme vám příjemný poslech

Rozhovor si můžete také najít na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts

 

Tip redakce

26. dubna odstartovala největší česká soutěž digitálních projektů a tvůrců, WebTop100. Porovnejte svůj digitální projekt s konkurencí a získejte zpětnou vazbu od renomovaných odborníků. 

Štítky dokumentu: E-Commerce Podcast

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: