Wikipedia představuje Nearby Page, kde řadí články dle lokace uživatele

31. 5. 2013 | BeDa
Jaká zajímavá místa jsou ve vašem nejbližším okolí? Řekne vám to Wikipedia.

Nikdy by mě nenapadlo přemýšlet o Wikipedii jako o sociální síti nebo mobilní aplikaci. Ale na základě nových funkcí a chystaných prvků není tak těžké vidět spojitost. Ve svém příspěvku na blogu oznamuje Wikipedia nový prvek s názvem Nearby, ten doporučuje články na základě toho, kde se uživatel právě nachází.

Vyhledávání nejbližších restaurací a obchodů nechává Wikipedia jiným, sama se zaměřuje na pamětihodnosti a zajímavá místa. Místo toho, kolik stojí šálek kávy, se zde dozvíte, jaká je například historie místa.

Užitečné by to mohlo být například lidem na dovolené, kdy přes Nearby Page snadno zjistí, jaká zajímavá místa se v jejich okolí nacházejí. Přečtou si něco o jejich historii, podívají se, jak vypadají a rozhodnou se, kam pojedou na další výlet.

Přístup je ideální přes mobilní telefon, ale i na počítači lokální vyhledávání funguje. Tým Wikipedie také doufá, že se jim tímto prvkem podaří oslovit nové editory. Upravování informací o známých místech v blízkém okolí je ale jen jedním z požadavků na spoluautory této internetové encyklopedie. Wikipedia si uvědomuje, že důležité jsou i informace vizuální a doufá, že jí lidé poskytnou i řadu nových a zejména těch chybějících obrázků. Proto nyní lidem využívajícím Nearby Page zobrazuje ty stránky s informacemi, kde obrázkový materiál chybí. Při používání mobilní verze se dají telefonem pořízené obrázky rovnou nahrát na web.

Zdroje: www.mashable.com, www.blog.wikimedia.com

 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: