YouTube Ads Leaderboard 2021: Nejzábavnější reklamu na YouTube má T-Mobile, Čechy loni nadchla i Česká asociace pojišťoven

24. 1. 2022 | Petr Michl
Chytlavá hudba, animovaní hrdinové, vtip a dlouhodobá práce s komunitou. To jsou podle nejnovějšího žebříčku YouTube Ads Leaderboard recepty na reklamní úspěch na českém YouTube. Vítězství v žebříčku obhájil T-Mobile, o překvapení roku se postarala Česká asociace pojišťoven s kampaní Agresivita zabíjí. Žebříček každý rok srovnává úspěšnost reklamních spotů na základě počtu zhlédnutí a celkové interakce diváků s videem.

 

Reklamy, které si diváci pouštějí znovu, komentují je nebo si je vzájemně přeposílají – na ty nejúspěšnější z nich se každoročně zaměřuje žebříček YouTube Ads Leaderboard. Dlouhodobě se v soutěži daří zejména společnosti T-Mobile, která znovu úspěšně vsadila na tandem kreativní agentury Saatchi & Saatchi a mediální agentury Mediacom. Letošní vítězný spot Pořád online se odehrává v časové smyčce za hudebního doprovodu beatboxera Endrua.

O druhé místo a překvapení roku se postarala Česká asociace pojišťoven, která loni představila hned několik obsahových seriálů. Hlavní tváří kampaně Agresivita zabíjí, která má předcházet nebezpečnému chování za volantem, se stal stand-up komik Tigran. Do žebříčku Ads Leaderboard to dotáhl spot Tvař se, že ti každej dluží!, jehož produkci dostala na starost agentura Beef Brothers.

Cílem kampaně bylo měnit chování lidí za volantem. Nechtěli jsme je přitom poučovat, ale spíš v nich vyvolat nějakou silnou emoci. Pokud je to přimělo k interakci se spoty, pak se to zřejmě povedlo,“ říká Ondřej Drábek, CEO agentury Beef Brothers.

Populární mezi diváky jsou také reklamní seriály, které cílí přesně na YouTube publikum.  Dlouhodobě s touto cílovou skupinou úspěšně pracuje například značka McDonald's. Její spot Tisíc věcí, co tě teď v Mekáči napadnou, když je tu Veggie se umístil na třetí příčce žebříčku.

Pravidelné úspěchy sklízí také kosmetická značka Maybelline se svým seriálem Make-up in the City. Obsah pro obě značky vytváří agentura Bubble.

Na silný hudební motiv vsadil ve spotu k nové Veselé letní kolekci slovenský výrobce oblečení Dedoles, který se do žebříčku nejoblíbenějších reklam probojoval již podruhé.

Efektu chytlavé melodie využila i značka müsli Mixit, která ve svém velikonočním spotu KOKO-leda ptáka Mixiťáka propojila hudbu s vtipným textem a animací.

Propojení videa s výraznou audiosložkou je trefa do černého. Podle našich analýz si diváci po zhlédnutí takových reklam dvakrát lépe vybaví danou značku a třikrát lépe danou reklamu. Velmi oblíbené jsou také reklamy využívající značkové maskoty. Tyto typy kampaní pak pomáhají vytvářet u diváka silnější emocionální vazbu ke značce,“ vysvětluje Petr Houzar, který má YouTube v Česku a na Slovensku na starost.

Animovaná mluvící čivava se v hlavní roli objevila ve spotu Já mám prostě styl od českého online obchodu s módou Factcool.

Podobný vzorec následovala online pojišťovací služba RIXO.cz, která maskota využila ve spotu Jediný opravdový online srovnávač životního pojištění.

 Desítku uzavírá pak jarní spot Kofoly a její... Prdelka. 

 

 Kompletní TOP10 žebříčku YouTube Ads Leaderboard 2021 naleznete níže. 

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: