YouTube bez reklam má být již brzy spuštěn. Za 10 dolarů měsíčně

13. 4. 2015 |

YouTube bez reklam – ovšem placený. To, o čem se již mluví delší dobu, se prý má brzy stát skutečností. Informoval o tom portál The Verge s tím, že měsíční poplatek za sledování videí bez jakýchkoliv přerušení by činil 10 dolarů měsíčně.

Placená služba má mít i další výhody. Prý bude dovolovat ukládat uživatelům videa na mobilních zařízeních, tak aby šly poté jednoduše přehrávat i v situacích se slabým nebo nulovým připojením. Jsou také pravděpodobné různé druhy předplatného pro určitý typ obsahu, třeba pro hudbu či videa pro děti.

YouTube minulý týden poslal email tvůrcům videí o tom, že bude placená verze brzy spuštěna. Stojí v něm například: „Vytvořením nové placené nabídky vznikne další zdroj příjmů, který doplní vaše rychle rostoucí příjmy z reklam.“ To tedy naznačuje, že tvůrci by měli dostat také svůj podíl na novém zdroji peněz, který by YouTube zavedením placeného předplatného vznikl.

Mluvčí YouTube odpověděl na dotaz The Verge: „Nemůžeme tyto pokračující diskuze nijak komentovat. Ovšem dát fanoušků více možností, jak si užít obsah, jenž milují, a tvůrcům více příležitostí výdělku patří vždy mezi naše hlavní priority."

Výše zmíněný dopis tvůrců si můžete přečíst zde:

Zdroj: The Verge

 

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: