YouTube představil nové reklamní formáty Video action campaigns

24. 6. 2020 | Milada Zemanová
Nové formáty videoreklamy mají zaujmout potenciální zákazníky a generovat více konverzí. Mají k tomu pomoci interaktivní katalogy produktů a formuláře přidružené k reklamě.

Uzavření obchodů donutilo značky po celém světě, aby přehodnotily své mediální kampaně a zaměřily se na podporu online prodeje. Aktuálně se však lidé začínají opět navracet do kamenných prodejen. Videoplatforma YouTube si je této situace vědoma a představila proto nové reklamní formáty, díky kterým mohou podniky podpořit své online i offline aktivity.

Dle vyjádření YouTube, celkem 70 % lidí uvedlo, že si zakoupili konkrétní značku poté, co zahlédli její reklamu na této platformě. I z tohoto důvodu YouTube investoval do vývoje efektivního řešení, které podpoří akce uživatelů. Zmíněné řešení má umožnit, že nákupy skrze video budou ještě jednodušší a s pomocí automatizace mají podpořit nárůst konverzí.

Videoreklamy jako nová výkladní skříň

Značky strategicky využívají videoreklamy, pokud chtějí podpořit prodej svého nového či stávajícího produktu či služeb. Ke zvýšení prodejeschopnosti videoreklam má nově pomoci i interaktivní katalog produktů. Ten bude viditelný pod samotnou reklamou a potenciální zákazníci si ho tak budou moci ihned prohlédnout a vybraný produkt případně zakoupit.

Pro spuštění tohoto formátu stačí synchronizovat Google Merchant Center feed s videoreklamami . Následně můžete vizuálně rozšířit tlačítko s výzvou k akci o konkrétní produkty, které chcete nabízet, a nasměrovat tak zákazníky na vybrané stránky.

Snazší cesta pro více konverzí

S omezeným marketingovým rozpočtem je komplikované zajišťovat vysoký dosah reklamy a současně cílit na konverze. Z tohoto důvodu YouTube představil tzv. Video action campaigns, které mají v rámci této platformy zajistit více konverzí.

Tento formát bude v rámci jedné kampaně automaticky přehrávat videoreklamy nejen v rámci domovského feedu YouTube, ale dále na stránkách YouTube kanálů a partnerů s Google videi. V tomto mixu by měly být zahrnuty i další budoucí možnosti reklamy jako například feed s doporučeními, co sledovat dále.

Proměňte své kampaně v generování leadů

Pro firmy, které se spoléhají na nové potenciální zákazníky k udržení svého růstu, doporučuje YouTube propojit videokampaně s formulářem právě pro potenciální zákazníky. Tyto formuláře mají pomoci inzerentům zachytit relevantní potenciální zákazníky a zároveň snížit náklady za kampaně.

Automobilový gigant Jeep tento typ reklamy vyzkoušel a dle svého vyjádření zaznamenal 13násobný nárůst dokončených leadů při nákladech nižších o 84 % na jeden lead.

Tyto nové YouTube formáty mohou být efektivní k oslovení nových zákazníků a navýšení prodejů a přidávají zajímavou možnost, jak oslovit uživatele internetu se zajímavou nabídkou.

Zdroje: Google, WERSM

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: