YouTube představuje nové nástroje, které vám pomohou bojovat se závislostí na něm samotném

6. 9. 2018 | Kristýna Vozková
Trávíte na YouTube příliš času? Teď to uvidíte černé na bílém. YouTube představuje nástroj, který vám čas na platformě změří přesně a další, které vám pomohou k tomu trávit více času offline.
41% firem v ČR plánuje zvýšit investice do videoobsahu. 1
  • Jak nejlépe prezentovat vaší značku?
  • Jaký typ videa vytvořit?
  • Jak získat konverzi z videoobsahu?
  • Jaké platformy využít k prezentaci?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

YouTube představuje nové nástroje, které uživatelům pomohou v boji se závislostí na sledování videí. Umožní vám získat lepší přehled o čase stráveném na platformě, dát si od ní pauzu i regulovat notifikace. Všechny mají k přispět k digitální pohodě (digital wellbeing) a k nalezení ideálního propojení online i offline aspektů lidského života. Některé z nich jsou úplnými novinkami, s jinými už jste se dříve možná setkali.

Zjistěte, kolik času na YouTube trávíte

Díky novince nazvané Time Watched získáte dokonalý přehled o tom, kolik času jste na YouTube strávili během aktuálního dne, toho předešlého i uplynulého týdne. Můžete tak porovnávat vývoj sledování v čase a zjistit, kolik hodin jste zabili například u automatického přehrávání videí. (Nástroj byl spuštěn v USA 27.8. V české aplikaci není zatím viditelný.)

Dejte si od sledování pauzu

Nechcete trávit na YouTube více než 2 hodiny denně? S nástrojem Take a break máte možnost dát si od něj pauzu, kdykoliv se vám zachce. V nastavení si sami určíte, po jak dlouhé době vám má YouTube zaslat oznámení. Čas si přitom můžete libovolně měnit. Po uplynulé době na vás vyskočí okénko s dotazem Je na čase dát si pauzu?” a pokud usoudíte, že ne, můžete dál nerušeně pokračovat ve sledování.

Už žádné notifikace a vibrace během spánku

YouTube vám umožňuje také vypnout si notifikace v libovolném časovém úseku. Zamezíte tak otravnému pípání v nočních hodinách a v případě studentů například běhěm vyučovací hodiny.

Všechna oznámení najednou

Pokud vás obtěžuje vibrování a pípání telefonu při každém nahraném videu, nastavte si notifikaci jen jednou denně. Ve vámi zvoleném čase vám tak přijdou všechna oznámení najednou.

YouTube je tak další platformou, která se snaží dokázat, že naslouchá veřejnému mínění a názorům ohledně škodlivosti sociálních sítí. S obdobnou iniciativou již přišly Google, Apple, Facebook a Instagram. Google do operačního systému Android implementoval funkci, která vypíná notifikace, pokud je telefon obrácený lícem dolů a mění barvu na šedou, pokud se blíží doba spánku. Apple pak uživatelům iOS 12 umožní kontrolovat čas strávený v jednotlivých aplikacích a uzamknout všechny notifikace do jednoho oznámení.  

Všechny výše zmíněné funkce jsou zatím dostupné jen v mobilní aplikaci v kolonce „nastavení účtu”. YouTube svým uživatelům neukládá povinné přestávky, ani jim čas na platformě neurčuje, umožňuje jim pouze získat o něm lepší přehled. Všechny nástroje je možné jednoduše vypnout nebo obejít sledováním v anonymním módu. Otázkou tak je, nakolik se YouTube skutečně snaží bojovat proti závislosti na sociálních sítích. Obzvláště s ohledem na to, že jeho příjmy jsou závislé právě na tom, kolik uživatelů a jak dlouho videa sleduje a kolik reklam se jim při tom zobrazí.

Zdroje: fastcompany.com, youtube.googleblog.com,

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: