YouTube umožní nahrávat i 360 stupňová videa

18. 3. 2015 | Petr Michl
Co umí zobrazit najednou pódium i publikum na koncertě, nebe i zemi při zachycení seskoku padákem, všechny ulice u dopravní křižovatky nebo pohled z vrcholu hory do všech stran? 360 stupňové video.YouTube oficiálně oznámil, že podporuje vkládání tzv. 360 stupňového videa. Dle něj tak vyslyšel poptávku řady značek, které chtějí využít tento formát jako nový prostředek vyprávění příběhů.

Díky němu je možné zobrazit najednou pódium i publikum na koncertě, nebe i zemi při zachycení seskoku padákem, všechny ulice u dopravní křižovatky nebo pohled z vrcholu hory do všech stran. To vše samozřejmě se značným zkreslením, ale to může být do určité míry i součástí celkového kouzla. Ukazuje to i video níže, v kterém vám létající gauč ukáže průlet ulicemi.

Samotné tvorby tohoto formátu je schopna jen hrstka video kamer. YouTube mezi těmi podporovanými uvádí Bublcam, Giroptic 360cam, IC Real Tech Allie, Kodak SP360 a RICOH THETA. Nebudeme si namlouvat, že nejde o poměrně exkluzivní záležitost s náročnou produkcí a omezeným rejstříkem využití. Právě v tom ale spočívá i její atraktivita.


Zdroj: YouTube Creators Blog

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: