YouTube začíná odměňovat tvůrce Shorts i v České republice

16. 12. 2021 | Petr Michl
V Česku byly YouTube Shorts spuštěny letos v červenci a od prosince konečně mohou získat take něco z globálního balíku odměn ve výši 100 milionů dolarů. Shorts jsou mimo jiné dobrý kanál pro hudebníky. Své nové album prostřednictvím Shorts představil i světoznámý zpěvák Ed Sheeran. Češi jejich prostřednictvím mohli sledovat například vznik nového videoklipu skupiny Mirai nebo uvedení merche rappera Doriana.

 

Tvůrci krátkých videí YouTube Shorts v České republice mají od začátku prosince možnost monetizovat svou tvorbu. Rozšířením Fondu YouTube Shorts do dalších zemí světa chce platforma dále podporovat tvorbu originálního obsahu, který už dnes zaznamenává více než 15 miliard zhlédnutí denně. Mezi tvůrce obsahu se tak do konce roku 2022 chystá rozdělit částku ve výši 100 milionů dolarů.

Platforma YouTube začátkem prosince rozšířila svůj Fond YouTube Shorts do dalších zemí světa, včetně České republiky. Vytvoření fondu s prostředky ve výši 100 milionů dolarů společnost oznámila už v květnu letošního roku s tím, že finance budou mezi tvůrce rozděleny ve zbytku roku 2021 a během roku 2022. Fond je dnes dostupný už v desítkách zemí po celém světě. Přihlásit se do něj může každý, kdo splní podmínky. K těm patří mimo jiné dodržování zásad komunity YouTube.

Přehrávač YouTube Shorts v současné době celosvětově zaznamenává 15 miliard zhlédnutí denně. V České republice využívají Shorts známí umělci. Hudební skupina Mirai nedávno pomocí krátkých videí na YouTube upozornila na nový singl z připravovaného alba Maneki Neko. Populární rapper Dorian zase představil skrze Shorts nový merchandise pro rok 2022. Úspěch měl i anglický popový zpěvák Ed Sheeran, který přes Shorts představil 14 nových skladeb ze svého nového alba.

Fond představuje jeden z dalších způsobů, jak mohou tvůrci a umělci vydělávat na tvorbě vlastního originálního obsahu. Vydělat si budou moci mezi 10010 000 dolary měsíčně. K tomu náleží také bonusy, jejichž výše se upravuje na základě celkového výkonu kanálu i země původu diváků. V posledních třech letech YouTube vyplatil tvůrcům, umělcům a mediálním domům více než 30 miliard dolarů.

Štítky dokumentu: TikTok YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: