Za hodinu si lidé registrovali 38.172 domén .eu s diakritikou

11. 12. 2009 | IKE
Během první hodiny od spuštění registrací si dnes zájemci zamluvili 38.172 domén .eu s diakritikou. Nejvíce domén si zaregistrovali zájemci z Německa, České republiky a Francie. Uvedlo to sdružení EURid, které má správu domén s koncovkou .eu na starosti.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Během první hodiny od spuštění registrací si dnes zájemci zamluvili 38.172 domén .eu s diakritikou. Dnes to uvedlo to sdružení EURid, které má správu domén s koncovkou .eu na starosti.. Nejvíce domén si zaregistrovali zájemci z Německa, České republiky a Francie - mezi prvními deseti registrovanými jmény byly výhradně německé názvy s přehláskou. Úplně první doménou byla ärzte.eu, dále börse.eu a flüge.eu.

Zahájení registrací nepředcházela žádná ochranná lhůta, během které by si domény s háčky, čárkami či jinými znaky mohly přednostně zaregistrovat například státní instituce nebo majitelé ochranných známek, stejně jako tomu bylo při startu registrací domén .eu. Podle výkonného ředitele tuzemského sdružení CZ.NIC Martina Peterky by bylo velmi složité stanovit kritéria mapování domén s diakritikou ve všech 23 evropských jazycích.

Někteří tuzemští registrátoři nabízeli registraci domén s diakritikou předem. Například společnost Zoner dnes pro své klienty zajistila 2300 domén s háčky a čárkami a dosáhla úspěšnosti téměř 80 procent.

Zavedení doménových jmen s diakritikou oživilo zájem o registraci domén .eu. Počet domén letos do začátku prosince stoupl o 70.000 na 3,065 milionu. Loni byl však přírůstek čtyřnásobný.

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: