Za zpoždění dálkových lodí a autobusů bude odškodné

7. 7. 2010 | RaTP
Evropský parlament schválil nová pravidla, která zavádí odškodné za zpoždění nebo zrušení spoje pro další dálkové dopravní prostředky - autobusy a lodě. Ty tak doplní leteckou a železniční dopravu, pro kterou již obdobná pravidla platí. Odškodnění ve výši čtvrtiny jízdného může zákazník po dopravci požadovat v případě, že se spoj opozdil o více než jednu hodinu, v případě dvou hodin se již může jednat o polovinu ceny.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Evropský parlament schválil nová pravidla, která zavádí odškodné za zpoždění nebo zrušení spoje pro další dálkové dopravní prostředky - autobusy a lodě. Ty tak doplní leteckou a železniční dopravu, pro kterou již obdobná pravidla platí.
Odškodnění ve výši čtvrtiny jízdného může zákazník po dopravci požadovat v případě, že se spoj opozdil o více než jednu hodinu, v případě dvou hodin se již může jednat o polovinu ceny. V případě zrušení spoje jsou cestující do cílové destinace dopraveni buď bezplatně anebo jim je vráceno jízdné a vyplaceno odškodnění ve výši poloviny ceny lístku.
Zároveň došlo ke schválení navýšení zodpovědnosti za zavazadlo - v případě ztráty nebo poškození za něj dopravce ručí až do 1800 euro, v případě příručního zavazadla se pak jedná o výši 1300 euro.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: