Google rozdělil Hangouts na dvě aplikace: Meet a Chat

13. 3. 2017 | Petr Michl
Hangouts už nebudou jako dřív. Google bude s nově vzniklou službou Google Chat konkurovat Slacku.

Google už před časem naznačoval plán změny podoby jeho služby Hangouts. Nyní to potvrdil oznámením, že její funkčnost rozdělí na dvě samostatné aplikace: Meet a Chat.

Hangouts Meet

Hangouts patří mezi jednu z nejpopulárnějších služeb Googlu, která slouží ke komunikaci fyzickým osobám i firemním uživatelům. Její nová podoba by měla být přizpůsobená především potřebám druhé skupiny.

 

Aplikace Meet by měla výrazně zjednodušit ustanovení firemních videokonferencí. Ty by v ní měly mít kapacitu až 30 lidí (zařízení). Především by ale pro zahájení hovoru neměla být vyžadována žádná registrace, ale jen sdílený link. 

Hangouts Meet dovolí uživatelům také vstoupit do videokonferenčního hovoru přímo z kalendáře nebo e-mailové pozvánky. 

Hangouts Chat

Služba Hangouts Chat byla vytvořená speciálně pro pracovní týmy. Umožňuje tvorbu virtuálních místností, kde je možná konverzace tříděná dle vláken. Samozřejmostí je možnost sdílet obsah přes Google Drive a Docs. V konverzacích půjde přidávat také fotografie a videa. 

K dispozici má být i integrace s aplikacemi třetích stran (Google jmenovitě uvádí tyto: Asana, Box, Prosperworks, Zendesk) a také s boty. Defaultně by měl být přítomen bot @meet, který pomůže automaticky vytvářet termíny meetingů. Najde, kdy mají v kalendáři členové týmu zároveň volno, a navrhne vhodné časy.

Není žádná náhoda, pokud vám některé z vlastností této služby připomínají Slack. Aplikace Hangouts Chat by se měla stát pro firmy konkurenceschopnou alternativou této služby, kterou bude moci Google monetizovat.

Roll out aplikace Hangouts Meet již započal a bude dokončen během několika příštích týdnů. Uživatelé G Suite mohou zažádat o přístup k Hangouts Chat přes Early Adopter Program.  

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.