Zapomeňte na favority, Twitter pohltila láska

4. 11. 2015 | Petr Michl
Twitter se dal na lajky a opustil favorites. Zvyknete si na ten příval srdíček?

Říkejte mu like nebo lajk, ale tento vynález Facebooku se stal součástí univerzální internetové řeči. Když se vám něco líbí, lajkujete to. A nyní tak bude moc činit i na Twitteru, který se vzdává svých favorites".

Pod tweety tak nyní najdete místo hvězdičky srdíčko, u rozkliknutého detailu konkrétního tweetu je pak už napsáno likes" slovy. Produktový manažer Twitteru Akrshan Kumar jako důvody této změny uvedl: Chceme udělat Twitter jednodušším a více příjemným k používání. Věděli jsme přitom, že (symbol) hvězdy dokáže být někdy matoucí, obzvláště pro nováčky. Můžete lajkovat hodně věcí, ale ne všechno může patřit mezi vaše favority."

Je nutné uznat, že srdce je skutečně univerzální symbol, kterému lze rozumět napříč kulturami. Facebook od Twitteru zkopíroval například hashtagy, takže si nyní nemá na co stěžovat. Otázkou je spíše přijetí ze strany stávajících uživatelů. Pro některé vyvolává nepříjemný pocit, když dáváte lajk či srdíčko například článku o neštěstí, při němž zahynuli lidé. Přesně to ostatně Facebook už pomalu chystá řešit s pomocí větší škály emocí postihujícími Reactions Emoji.

Ve výsledku tak může být Twitter v pozici někoho, kdo okopíroval zastaralý koncept. K lajkům přistupuje především ve snaze zalíbit se mainstreamu, může si s tím ale poštvat uživatele, kteří ho skutečně používají. Mnoho z nich vyjadřuje svou nespokojenost pod hashtagem #WeWantFavButtonBack. Do jakého tábora patříte vy?

Zdroje: Econsultancy, Twitter

Štítky dokumentu: Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.