Zásilkovna.cz přichází s dopravou zboží prostřednictvím červených balónků plněných héliem

1. 4. 2015 | Petr Michl
Zásilkovna bude dopravovat zboží s pomocí inovativní metody, šetrné k životnímu prostředí - s héliem nafouknutými balónky.

Logistická firma Zásilkovna.cz spouští nový, ekologický způsob přepravy zásilek. Bude využita inovativní metoda, šetrná k životnímu prostředí - héliem nafouknuté balónky. Zásilkovna svým RedBalloon (jak je tato revoluční služba pojmenovaná) reaguje na konkurenci, která již delší dobu testuje automatizované drony.


RedBalloon nad Prahou

 „Každou takto přepravovanou zásilku musíme předem dobře naplánovat. V týmu máme několik meteorologů, kteří přesně vypočítávají pravděpodobnost doručení na základě poryvu větru a dalších povětrnostních podmínek," říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny. „Námi zvolený způsob přepravy je zcela ojedinělý a věříme si, že tím doslova předhoníme konkurenci,” dodává. RedBalloon má samozřejmě i nedostatky, např. omezenou nosnost do 500 g, závislost na povětrnostních podmínkách apod. Na druhou stranu se přeprava trojnásobně urychlí, což koncoví zákaznici určitě ocení.

Zkušební provoz jednoznačně potvrdil výhody této inovace. Celkem 9 z 20 balónků nalezlo svého adresáta v rekordním čase, ve čtyřech případech uvízl balonek na stromě, v pěti případech ho odvál vítr někam zcela jinam a pozor, pouze dvakrát došlo k odcizeni zásilky. „S tímto výsledkem jsme nadmíru spokojení a usoudili jsme, že nic nebrání spuštění ostrého provozu,” zhodnotila první zkušenosti Simona Kijonková. V praxi to vypadá asi takto: Kurýři Zásilkovny připraví zásilku na některém z pěti dep v České republice (to záleží na tom, kam má být doručena). Postupují dle přísných  instrukcí od meteorologů, tedy musí dbát na to, jakým směrem a jakou rychlostí ji vypustí. Adresát je na základě SMS aviza připraven na předem domluveném místě v přesný čas a čeká, až se jeho zásilka objeví. Pak už je jen na něm, aby si svůj poklad ulovil.Minulý rok ve stejný den uveřejnil e-shop CZC.cz, že testuje dovážku zboží s pomocí dronů. Tato inovace bohužel nepřežila 1. dubna a poté již nebyla uvedena do praxe. Nelze vyloučit, že héliem plněné balónky Zásilkovny čeká stejný osud.

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: