Zemřel spoluzakladatel CNN Robert Wussler

12. 6. 2010 | ČTK
Ve věku třiasedmdesáti let zemřel ve svém domě v Connecticutu Robert Wussler, spoluzakladatel televizní společnosti CNN. Oznámila to dnes agentura AP. Podle mluvčího Arthura Sanda Wussler zemřel už 5. června po dlouhé nemoci. V novinářských kruzích patřil k legendám s výraznými vizionářskými schopnostmi.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.cnn.com

Ve věku třiasedmdesáti let zemřel ve svém domě v Connecticutu Robert Wussler, spoluzakladatel televizní společnosti CNN. Oznámila to dnes agentura AP.
Podle mluvčího Arthura Sanda Wussler zemřel už 5. června po dlouhé nemoci. V novinářských kruzích patřil k legendám s výraznými vizionářskými schopnostmi. Pracoval především pro televizní síť CBS, v níž začínal jako redakční elév a už ve věku 36 let se stal jejím nejmladším prezidentem v historii. Později s Tedem Turnerem založil televizi CNN.
V CBS proslul svým novátorstvím při zpravodajském krytí takových přelomových událostí, jako byly vraždy Johna a Roberta Kennedyových a Martina Luthera Kinga, historická cesta prezidenta Richarda Nixona do Číny v roce 1972, nebo přistání Neila Armstronga na Měsíci v roce 1969.
Wussler sedmkrát získal prestižní cenu Emmy.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: