Zhubnout a přitom vydělat? S aplikací Pact to jde

3. 1. 2014 | Irena Šovčíková
Aplikace Pact pomáhá při dodržování fitness cílů pomocí finanční motivace.

S novým rokem přichází pravidelně i spousta předsevzetí. Mezi ty nejčastější patří bezpochyb i začít cvičit, eventuálně shodit pár kil. Někteří z nás si do novoročních závazků dali i vydělat víc peněz. Mobilní aplikace Pact (původně GymPact) je na tyto cíle ideální - za každý ze splněných fitness cílů odměňuje své uživatele drobnou finanční odměnou. Nově navíc s rozšířením o dietní cíle.

 

Jak že to funguje? Potřebujete každopádně chytrý telefon a fůru odhodlání. Poté co si aplikaci zdarma stáhnete do telefonu a zaregistrujete, z vaší kreditní karty nebo PayPal účtu se strhne částka mezi 5-10 $. Vyberete si jeden nebo více cílů - například množství snězené zeleniny na každý den, nebo to, že si každý den půjdete zaběhat - a pak už nezbývá než je poctivě plnit. Tedy, nemusíte. Jenže za mezeru v plnění se vám strhnou peníze. Což si přece jen každý z nás promyslí, že? Na druhou stranu, úspěšné plnění nezůstává bez odměny - z peněz neplnících lenivců jdou těm šikovným odměny. Jakmile se na vašem účtě nasbírá více než 10 dolarů (což bývá průměrně jednou za dva týdny), můžete si nechat peníze poslat zpět na účet, nebo sbírat dál.

 

Takové relativně dost striktní plnění plánu skrz mobilní aplikaci vyvolává dost otázek. Jak to bude, když zrovna nebududete schopní cvičit - třeba kvůli nemoci nebo služební cestě? I na to existuje řešení. Pokud je mezera plánovaná, stačí si jen s každým novým "paktem", tedy každý týden, navolit volné dny. Pro případ nečekané nemoci je tu formulář, skrze který se aplikace "pozastaví" do doby, dokud se neuzdravíte. A že jde virtuální motivátor ošálit? Zkusit to můžete, ale pravděpodobně by vás to stálo více energie než vlastní cvičení. Pro to, aby se daná aktivita započítala, musí být oveřená - fotkou, GPS trasou nebo něčím podobným. Pact navíc podporuje všechny možné aplikace typu RunKeeper, FitBit nebo MyFitnessPal a nositelné měřiče aktivity.

 

 Zdroj:Lifestyledefined.com

 

Pact není ale žádnou novinkou na trhu. Projekt odstartoval pod názvem GymPact už před dvěma lety, kdy v začátcích podporoval pouze fitness činnosti. Navíc se pyšní skvělými výsledky - za dva roky už díky Pact proběhlo 4.6 milionů cvičení a míra úspěchu při dodržování cílů je 92% procent. Kdo by taky chtěl zbytečně přijít o peníze kvůli půl hodině pohybu denně. Do roku 2014 vchází aplikace s přejmenováním na srozumitelnější Pact a přidáním možnosti zaměřit se na sledování, toho co jíte, nebo zvýšení množství snězené zeleniny.

 

A co vy? Věříte svému odhodlání natolik, že necháte do hry vstoupit peníze?

Zdroj: TechCrunch

 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: