Zlatan Ibrahimović má nové kérky - se jmény hladovějících dětí

17. 2. 2015 | Petr Michl
Jedna z největších hvězd světového fotbalu se spojila se Světovým potravinovým programem. Upozorňuje na to, že mnoho dětí na světě trpí podvýživou.Fotbalová hvězda Zlatan Ibrahimović vsítil v sobotu o tomto víkendu krásnou branku za domácí Paris Saint-Germain proti Caen. Poté si sundal tričko a ukázal světu svá nová tetování. Normálně byste to mohli brát jako projev ego maniactví odměněný po právu žlutou kartou. Tentokrát to ale bylo vše pro dobrou věc.

Jedna z největších hvězd světového fotbalu se totiž spojila se Světovým potravinovým programem. Společně s touto organizací náležící pod OSN upozorňuje na to, že mnoho dětí na světě trpí podvýživou. A dělá to tak, že si nechal vytetovat jména alespoň pár desítek z nich na svou kůži. Ibrahimovičova motivace byla zaznamenána v tomto videu.

V něm Ibrahimović říká: „Ať jdu kamkoliv, lidé mě poznávají. Volají na mě jménem, fandí mi. Ale jsou tu i jména, kterým nefandí nikdo."  Carmen, Rahma, Antoine, Lida, Chheuy, Mariko a další, celkově 50 jmen pokrylo jeho tělo. Jde o neznámé děti planety Země, ne o žádné hvězdy. Kdybych mohl, napsal bych na sebe všechna jména do jednoho. Ale na světě jich trpí hladem 805 milionů,"  upozorňuje na znepokojivou statistiku.

Pro pořádek je potřeba dodat, že nová tetování na kůži Zlatana Ibrahimoviće nejsou pravá. Gesto dostalo své vysvětlení až o den později se zveřejněním videa, které od té doby zaznamenalo přes 2 miliony zhlédnutí a stalo se virální senzací. Jedná se o skvělou kampaň a ukázku toho, že slavní mohou jednoduchým gestem upozornit na osud bezejmenných - alespoň částečně změnit ho můžete i vy na stránce cdn.wfp.org/2015/805millionnames

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: