Zlínský startup Livesale otestoval na Alza.cz video chatovacího asistenta při nákupu

7. 6. 2016 | redakce
Zlínský komunikační start-up Livesale vyvinul produkt, který značně vylepšuje přístup k zákazníkům. Zvyšuje firmám konverzi a posouvá jejich elektronické obchodování na osobnější a efektivnější úroveň. Po úspěšném testu na českém trhu má namířeno do světa.

Zlínský komunikační start-up Livesale vyvinul produkt, který značně vylepšuje přístup k zákazníkům. Zvyšuje firmám konverzi a posouvá jejich elektronické obchodování na osobnější a efektivnější úroveň. Po úspěšném testu na českém trhu má namířeno do světa.

Většinu nákupů a služeb je dnes možné realizovat online. Mnoho lidí přesto stále upřednostňuje osobní návštěvu kamenných prodejen a institucí. Důvodem je individuální asistence živého prodavače či pracovníka. A přesně tento osobní přístup nyní Livesale přináší na internet. Livesale představuje video chatovací platformu, která využívá tzv. co-browsing , tedy vzájemné procházení stránek klientem a živým operátorem.  Oba na sebe mohou v reálném čase reagovat stejně, jako kdyby stáli naproti sobě v prodejně nebo na pobočce.  Celé řešení je navíc integrované přímo v internetových stránkách, bez nutnosti jakékoli instalace. Livesale tak překračuje možnosti, jaké nabízí standardní text-chatové aplikace. A jak ukazuje pilotní provoz, uživatelé to oceňují.

První ostrý test absolvovalo řešení Livesale na stránkách Alza.cz, největšího internetového obchodu v Česku, kde pomáhalo značce DELL s prodejem jejich notebooků.  „Byla to pro nás obrovská výzva, spustit pilotní řešení rovnou u největšího hráče na trhu, ale risk je zisk a ve spolupráci dále pokračujeme. Alza si post jedničky právem zaslouží, protože neváhala a Livesale s námi otestovala. Jim i Dellu patří náš velký dík,“ popisuje spolupráci Jan Vlk z Livesale a pokračuje s popisem samotné funkce:

„Pomocí Livesale operátoři na Alza.cz radili zákazníkům, který notebook je pro ně ten pravý. Osobní asistovaný prodej se ukázal jako mimořádně efektivní, protože 8 z 10 zákazníků si notebook opravdu vybralo a koupilo. Věděli jsme, jak účinný nástroj Livesale je, ale 80% úspěšnost jsme neočekávali ani ve snu.“  

Livesale podle něj znamená budoucnost v online prodejích i v nadstandardní péči o zákazníka. Je vhodný pro kohokoli. Od elektronických obchodů po pojišťovnictví, bankovnictví nebo cestovní ruch poskytuje společnostem, které ho na své stránky implementují, obří konkurenční výhodu. Prokazatelně zvyšuje konverze, podněcuje prodeje a dělá online komunikaci tak osobní, jako ještě nikdy v minulosti.

Vývoj řešení Livesale byl kompletně financován z vlastních zdrojů. V současné době probíhají jednání s potenciálními investory, díky kterým by Livesale chtěl expandovat do zahraničí.

Štítky dokumentu: E-Commerce Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: