Facebook přestane být sítí mladých - ti možná začnou migrovat

13. 9. 2010 | RaTP
Již delší dobu si komentátoři lámou hlavu s otázkou, co všechno by se muselo stát, aby Facebook ztratil své výsadní postavení. Ve většině případů tyto scénáře vykreslují příchod nové, převratné služby, která Facebook zničí v rámci konkurenčního boje. Nyní se však začíná rozšiřovat nová teorie. Podle ní by měla největší sociální síť "sežrat" sama sebe.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Již delší dobu si komentátoři lámou hlavu s otázkou, co všechno by se muselo stát, aby Facebook ztratil své výsadní postavení. Ve většíně případů tyto scénáře vykreslují příchod nové, převratné služby, která Facebook zničí v rámci konkurenčního boje. Nyní se však začíná rozšiřovat nová teorie. Podle ní by měla největší sociální síť "sežrat" sama sebe.
A prý se tato teorie již pomalu ale jistě začíná projevovat. Důkazem má být odpor, s jakým přijímají mladí uživatelé nové registrace svých rodičů. Za všechny to popsal jeden z uživatelů, citovaný například v komentářích Telegraphu:
"Přátelství s rodičem prostě odmítnout nemůžete. Jenže od té chvíle, co mám v přátelích otce i matku pro mě Facebook ztratil své kouzlo. Dokonce se teď stydím za své kamarády, jejichž komentáře mi předtím přišly tak úžasné."
Na Facebooku tak logicky vznikají první zárodky odboje. Zatím nepatrné. Ale jejich počet sílí. Všimnout si toho můžeme třeba u popularity skupin, protestujících proti vstupu rodičů na tuto komunitní síť. Jsou jich desítky, ne-li stovky. S rozličnými názvy, ale stejnou myšlenkou. "People against parents being on Facebook" nebo "Should Parents Be Allowed On Face-book?, NO THEY STALK THERE CHILDREN !!!!!" - všechny ukazují jasnou nechuť mladších uživatelů, aby generace čtyřicátníků a padesátníků vstupovala do "jejich" rajónu.
A co mladým uživatelům vadí nejvíc? Trapné chování jejich rodičů, kterého jsou jejich přátelé svědky, rodičovské (a čast výchovné) komentování jejich fotek či statutů a v neposlední řadě umisťování fotografií, kterými by se sami nechlubili - zejména těch z dětství, případě intimních momentů z rodinného života.
A jaký by tento trend mohl mít v krajním případě dopad? Pakliže by nedošlo ke smíření a nastavení pravidel pro mezigenerační komunikaci (ty mi nebudeš dělat ostudu, já tobě taky ne), může se pro teenagery stát Facebook neatraktivním místem. A v takovém případě je možné, že noví uživatelé již budou směřovat jinam a časem s sebou stáhnou i část těch starých. Otázkou je, kdo by takovéto místo dokázal nabídnout... Google? MySpace? Těžko říct...

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: