Google začne uplatňovat mobile-first indexování všech stránek do roka

3. 3. 2020 | Petr Michl
Google začal posílat upozornění stránkám, které mají potíže s indexováním v „mobile-first“ režimu. Píše v nich, že mobile first indexování webů pro vyhledávač Googlu bude tím primárním do 6 až 12 měsíců.

Čím dál více lidí přistupuje na internet z mobilních zařízení. Ostatně počet vyhledávání na Googlu z nich překročil to na desktopu již před několika lety. Není tak divu, že se technologický gigant zaměřuje na to, aby se zavděčil většině. Jeho změna přístupu na primární indexování stránek v mobile-first režimu je proto pochopitelná. Dle nejnovějších informací ho plánuje zavést naplno do 6-12 měsíců.

Vyplývá to z upozornění stránkám s potížemi s indexováním v „mobile-first“ režimu, které jim Google začal minulý týden posílat. Mobile-first indexování znamená, že se textoví roboti vyhledávače zaměří na vaši stránku z pohledu mobilního uživatele, respektive mobilního prohlížeče. Od toho se pak bude odvíjet i váš ranking.

Tento přístup přitom není novinkou. Poprvé byl uveden v roce 2016. Před 2 lety se týkal poloviny vyhledávání na Googlu. Nyní máme ale odhad toho, kdy dojde na 100 %. Níže vidíte náhled upozornění rozesílaných Googlem, kde je i časový odhad do plné implementace.


Zdroj: @KyleW_Sutton

Google odesílá tyto zprávy skrze svou Search Console a evidentně se snaží být proaktivní a identifikuje v nich i problémy, které u konkrétních stránek vidí. Není radno je podceňovat. Je jasné, že mobile-first problémy mohou ovlivnit indexování a ranking stránek ve vyhledávání. Navíc velmi brzy to bude platit absolutně.

Zdroje: Search Engine Land, @KyleW_Sutton

Štítky dokumentu: Google SEO

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?