Jak dostat YouTube video na vrchol vyhledávání

25. 6. 2015 | Petr Passinger
YouTube je se 4 miliardami hledání měsíčně druhým největším internetovým vyhledávačem dneška. Nechte si poradit, jak dostat vaše videa ve vyhledávání výše.
41% firem v ČR plánuje zvýšit investice do videoobsahu. 1
 • Jak nejlépe prezentovat vaší značku?
 • Jaký typ videa vytvořit?
 • Jak získat konverzi z videoobsahu?
 • Jaké platformy využít k prezentaci?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020YouTube je se 4 miliardami hledání měsíčně druhým největším internetovým vyhledávačem dneška. Jakkoli vám může připadat hlavně jako nástroj pro sdílení vtipných videí se štěňátky a koťátky, fakt, že se videa na něm umístěná často objevují v přirozeném vyhledávání Googlu, by vás z hlediska online marketingu neměl nechávat chladným. Pokud chcete přes video vzdělávat své zákazníky, představovat jim novinky, které jste pro ně připravili, a názorně jim ukázat, jak efektivně využívat váš produkt, je pro vás tento kanál zcela nezbytným.

"Osm následujících tipů pro SEO dostalo naše videa na vrchol v YouTube vyhledávání na klíčová slova jako „marketing automation“, „lead scoring“ a „personalization“. Tato slova jsou v angličtině, protože s naším software cílíme primárně na zahraniční trhy. S o to větší konkurencí musíme ve vyhledávání bojovat," uvádí Petr Passinger působící na pozici Senior Business Analytika v české společnosti Kentico Software. Níže naleznete jeho 8 rad, jak uspět při SEO pro YouTube videa.

1. Metadata jsou základ

Pro optimalizaci je klíčový popis videa, který spolu s ním na YouTube nahráváte. Klíčová slova byste měli vměstnat především do:

 • Názvu souboru. Na SEO byste měli totiž myslet ještě předtím, než video na YouTube nahrajete. Vhodné je klíčovými slovy vyplnit také název samotného souboru videa.
 • Názvu videa. Zahrňte klíčová slova do názvu videa (titulku) a napište ho tak, jak ho hledají vaši zákazníci. Ačkoli YouTube nabízí 100 znaků, raději se snažte název zkrátit na znaků 70. Většina search enginů delší popisky stejně zkrátí.
 • Popis videa. Další velmi důležitý aspekt pro optimalizaci. Nezapomeňte do něj zahrnout klíčová slova a blíže popsat, čeho se video týká. Ačkoli můžete napsat až 5000 znaků, myslete na to, že se ve vyhledávání objeví pouze prvních 157 z nich. Nezapomeňte na začátek popisu připojit také URL odkaz na váš web.
 • Tagy. Přidejte k vašemu video 10 až 20 tagů, které budou obsahovat jak klíčová slova z názvu a popisu videa, tak ty, které se vám do nich nepodařilo vměstnat, ale k videu se vztahují.

2. Přidejte titulky

Ačkoli titulky obsahují více přesných informací pro indexaci a ranking videí pro vyhledávače a YouTube, marketéři je často podceňují a zapomínají na ně. Pro jednoduché přidávání a úpravy titulků do videa můžete použít například freewarový DivXLand Media Subtitler.

3. Nezapomínejte na sociálno

Obrovský vliv na ranking videí má samozřejmě počet zhlédnutí, liků, komentářů nebo přidání videí do oblíbených. Snažte se proto vaše videa co nejvíce podpořit prostřednictvím sociálních sítí, webu nebo mailingových kampaní. Rychlé odpovědi na komentáře u vašich videí také pomáhají.

4. Tvořte playlisty

Shromážděte svá videa s podobnou tématikou do playlistů. Proč?

 • Playlisty a jejich metadata pomáhají lépe definovat obsah videa a pomáhají pro lepší umístění ve vyhledávání.
 • YouTube uživatelům v doporučených videích rád nabízí ta, která se nachází ve stejném playlistu, jako to, jenž právě sledujete.
 • Playlist uživateli automaticky přehrává všechna v něm obsažená videa, dokud je divák nezastaví. Zvýšíte tak pravděpodobnost, že jedna osoba zhlédne více obsahu.

5. Odkazujte na jiná videa

Vyhledávač na YouTube přeje těm, kteří v anotacích odkazují na jiná videa. Navíc můžete odkázat přímo na svá videa a zvýšit tak počet jejich zhlédnutí. Sami jsme vždy na konci našeho videa uvedli linky na tři další tak, aby byl celý playlist navzájem propojený.

6. Vkládejte videa na web

Pokud video vložíte na váš web, dostanete ho k více lidem a získáte tak více zhlédnutí. Pokud ho ale umístíte na stránku, která se bude obsahem a klíčovými slovy s videem shodovat nebo alespoň překrývat, pomůžete tak vyhledávačům lépe pochopit jeho obsah. Pro text webu můžete využít podobný obsah, jaký jste použili pro popis samotného videa.

7. Firemní kanál videí pomůže

Podobně jako playlist, tak i všechna metada u vašeho firemního kanálu pomohou vyhledávačům pomoci lépe rozpoznat obsah vašeho videa. Navíc je ranking vašeho videa ovlivněn:

 • Počtem odběratelů vašeho kanálu
 • Frekvencí přidávání nových videí do vašeho kanálu
 • Celkovým počtem videí ve vašem kanálu

8. Získejte zpětné odkazy

Stejně, jako jsou zpětné odkazy nezbytné pro optimalizaci vašeho webu, se bez nich neobejdou ani vaše videa. Čím více odkazů na vaše video a firemní kanál, tím více zhlédnutí a lepší ranking.

 

Ukázky úspěšných videí


Lead Scoring
https://youtu.be/dEVavfnLQbg
1. pozice pro klíčové slovo „lead scoring“, 7 411 zhlédnutí
Marketing Automation
https://youtu.be/dFZSSYsxE1o
1. místo ve vyhledávání na klíčové slovo „marketing automation“, 15 797 zhlédnutí


Personalization
https://youtube/RyGDoLTxvkg
2. pozice pro klíčové slovo „personalization“, 4 488 zhlédnutí

Štítky dokumentu: SEO YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?