WebTop100 podcast: s Martinem Brandýským o vývoji digitálních produktů v segmentu turistického ruchu

9. 4. 2024 | Michal Mládek

V rámci WebTop100 podcastů máme za sebou sérii speciálních dílů s autory projektů, které uspěly v posledním ročníku naší soutěže a s aktuálním dílem se vrháme do další standardní sezonu našeho nekonečného seriálu rozhovorů se zajímavými lidmi českého digitálního prostředí. A pozor, nově také se zapnutými kamerami a vy si nás tak poprvé můžete pustit i na YouTube.

Sezonu vykopáváme trochu netradičním, avšak zajímavým tématem tvorby digitálních produktů, konkrétně produktů pro oblast cestovního ruchu. Pozvání do podcastu přijal Martin Brandýský, šéf produktu a vývoje ze společnosti CEE Travel Systems, což je český oficiální partner společnosti Travelport. 

S produkty Travelportu, respektive Travel Systems, jste se pravděpodobně už někdy setkali, a to typicky ve chvíli, kdy si rezervujete letenky, dovolenou, nebo třeba půjčujete auto online. Martin Brandýský se zároveň vývoji produktů pro cestovní ruch v rámci Travelportu věnuje už 20 let, a poskytl nám tak perfektní pohled na to, jak se cestovní ruch přesouvá do digitálu a e-commerce. 

V rámci rozhovoru jsme se pokusili rozmotat neviditelné klubíčko poměrně komplikovaných vztahů mezi cestovkami, letenkáři, aerolinkami a prodejci dalších služeb, na jehož konci vždy musí stát co nejspokojenější zákazník. Sám Martin k tomu ostatně v průběhu rozhovoru říká:

„Nemůžeme při vývoji myslet jenom na našeho zákazníka, resp. agenturu. Musíme myslet i na koncové uživatele, což se občas nepotkává s očekáváním zákazníka.“

Výrazně důležitou součástí procesu vývoje digitálního produktu pro (typicky) cestovní agenturu je tak i její postupná edukace stran důležitosti uživatelské přístupnosti.

 

Co všechno jsme v rozhovoru probrali?

  • Jaké všechny proměnné vstupují do designování produktu pro cestovní agentury

  • Typologie klientů

  • Jak složité je najít zákazníka v poměrně saturovaném trhu

  • Hledání unikátnosti produktu

  • Přístup k marketingu a obchodu

  • Specifika cílovek v jednotlivých regionech

Mějte příjemný poslech.

 

Rozhovor najdete také na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Štítky dokumentu: E-Commerce Podcast

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: