WebTop100 Podcast: s Lukášem Matějčkem, dobrodruhem z paneláku a zakladatelem značky Bagind

27. 4. 2022 | Michal Mládek

 

Lukáš Matějček je zakladatelem značky Bagind, která se zabývá výrobou a prodejem originálních kožených batohů a dalších doplňků z kůže. Kořeny jeho úspěšného byznysu můžeme hledat v jeho zálibě v cestování a dobrodružství a právě kombinování obchodního přemýšlení s dobrodružnou povahou je také leitmotivem tohoto podcastu. Lukáš je zároveň autorem knihy Dobrodruh z paneláku, která vyšla v roce 2020 a již v červnu se můžete těšit na její druhý díl.

Na úvod rozhovoru Lukáš podotýká, že měl ke koženým věcem vztah vlastně už od malička. Jeho děda byl totiž tramp a v této komunitě je kůže brána jako etalon dlouhověkosti a spolehlivosti.

„Když jsem cestoval po Indii, tak nějak automaticky jsem si bral kontakty na zajímavé lidi. Po návratu domů se mi často stávalo, že se lidé vyptávali a chválili můj batoh, který jsem si nechal ušít v místní dílničce,” říká Lukáš Matějček a dodává, že právě zpětná vazba na batoh z Indie byla rozbuškou pro vznik byznysu. Našel pak jednou vizitku na člověka, od něhož si batoh koupil, a to byl počátek příběhu Bagind. V něm hraje dosud důležitou roli právě ona ševcovská dílna, ve které si nechal svůj první batoh šít.

Výrobky z kůže nicméně nejsou alfou a omegou Bagindu. Tou je udržitelnost a kvalita, kterou Lukáš Matějček hledá po celém světě. Nově tak navázal spolupráci například s dílnou v Kolumbii. Ta umožňuje Bagindu pokrýt i potřeby cestovatelů, kteří těžké kožené tašky zkrátka a dobře neutáhnou.

V podcastu se dále mimo jiné dozvíte:

  • Jaká je hlavní filosofie Bagindu a proč budou vždy spolupracovat primárně s lokálními menšími podniky.

  • Kde hledají další inspiraci.

  • Jak se hlídá kvalita produktů, které jsou manuálně vyráběny tisíce kilometrů od místa spotřeby.

  • Jak na sebe vzájemně působí Bagind a Lukášův osobní cestovatelský brand.

  • Jak přistupují k marketingovým aktivitám a jaký další rozvoj mají v plánu.

 

Přejeme příjemný poslech. 

Rozhovor si můžete také najít na Spotify, stažení do mobilu pro poslech na cesty umožňují Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

 

Tip redakce

26. dubna odstartovala největší česká soutěž digitálních projektů a tvůrců, WebTop100. Z projektů přihlášených do 15. května bude vylosováno 20, které budou mít přihlášku zdarma. Porovnejte svůj digitální projekt s konkurencí a získejte zpětnou vazbu od renomovaných odborníků. 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: