"Try not to laugh xD" - "vir" na Facebooku upozorňuje na bezpečnostní riziko

21. 5. 2010 | TMJ
Try not to laugh xD. Zhruba takovýto vzkaz spolu s odkazem zdobí stále více zdí uživatelů Facebooku, včetně těch českých. Jedná se o neškodný "vir", využívající starého "nezabezpečené funkce", sloužící k publikování vzkazů na zdi.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Try not to laugh xD. Zhruba takovýto vzkaz spolu s odkazem zdobí stále více zdí uživatelů Facebooku, včetně těch českých. Jedná se o neškodný "vir", využívající starého "nezabezpečené funkce", sloužící k publikování vzkazů na zdi. Využívá jednoduchého triku - po kliknutí na odkaz se zobrazí falešné chybové okno, podložené transparentním tlačítkem. Jakmile uživatel klikne kamkoli na obrazovku, dává svolení k publikování odkazu. Ten má pravděpodobně jediný cíl - zreplikovat se na co nejvíce uživatelských zdí a upozornit na riziko, které by s sebou podobně koncipovaný systém mohl nést (alespoň podle prohlášení "If I don’t, someone else do it", které je vepsáno v těle falešného chybového okna). Vzkaz jde ze zdi jednoduše smazat.
Rychlost, s jakou se "virus" rozšířil, je však i tentokrát zarážející. Na vysokou nebezpečnost virů na sociálních sítích ostatně tento týden upozornila společnost AVG. Ta zaregistrovala pokus o napadení více než 300 000 účtů v průběhu několika hodin aplikací přezdívané "Bikini girl".

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: