16 procent uživatelů radši oželí video, než by zhlédlo pre-roll reklamu

9. 2. 2010 | IKE
Chcete si pustit desetivteřinové video na YouTube, ale než se k němu dostanete, musíte shlédnout stejně dlouhou reklamu, kterou nelze přeskočit. Čím dál tím běžnější praxe. Že se z toho stává pro uživatele natolik závažný problém, že jsou schopni kýžené video raději oželet, potvrzuje průzkum společnosti TubeMobul, který interpretuje ve svém článku server Tyinternety.cz.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Chcete si pustit desetivteřinové video na YouTube, ale než se k němu dostanete, musíte zhlédnout stejně dlouhou reklamu, kterou nelze přeskočit. Čím dál tím běžnější praxe. Že se z toho stává pro uživatele natolik závažný problém, že jsou schopni kýžené video raději oželet, potvrzuje průzkum společnosti TubeMobul, který interpretuje ve svém článku server Tyinternety.cz.
Podle průzkumu celých 16% uživatelů raději pre-roll reklamu zavře a video oželí, případně se pokusí získat informace z videa jiným způsobem - i kdyby to mělo ve výskledku trvat déle. To se potvrzuje i v případě internetových novin a časopisů, kdy tak koná dokonce rovná čtvrtina uživatelů. Namísto zhlédnutí reklamy a poté videa se rovnou vrhne na text, který videoinformace zasupluje.

Štítky dokumentu: Virální marketing YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: