AI video aplikace Runway ohromuje funkcí Motion Brush. Dokáže rozhýbat statické obrázky

20. 11. 2023 | Petr Michl
Loďku na obrázku stačí označit, a ona se rozjede po jezeře. Nová funkce Motion Brush v Runway Gen-2 dokáže rozhýbat vybrané části statických vizuálů.

 

Runway je v oblasti postprodukce videa s pomocí umělé inteligence tím dosud nejpokročilejším softwarem a dokazuje to i nyní přidáním efektní funkce, která dokáže přeměnit ve video i to, co se nehýbe.

Konkrétně umí rozhýbat části statických obrázků. Po hořícím domě na fotografii tak mohou začít tančit plameny, nákladní vůz vyjede z garáže, loďka na jezeře se dá do pohybu, masa vodopádu se rozzurčí, od cigarety se zvedne dým.

Celý film byste z alba fotografií díky Motion Brush nevytvořili, ale schopnost dodat statickým vizuálům doslova na pár kliknutí dynamickou vrstvu vypadá působivě. Je zřejmé, že najde uplatnění například při tvorbě bannerů a různých reklamních formátů pro sociální média.

Tato možnost vybrat určité oblasti obrázku a uvést je do pohybu má být brzy k dispozici v Runway Gen-2, druhé generace AI video editoru, která je dostupná od června. Její dosud nejpůsobivější funkcí byly režimy Text to Video, Text + Image to Video a Image to Video. Přiznejme si, že stvoření videa z textového zadání působí jako větší zázrak než to, co nabízí nová funkce Motion Brush.

Právě jednoduché oživení reklamních formátů a rozhýbání statických firemních snímků může mít ovšem okamžitější využití v marketingové praxi. Takové, které má potenciál přinést atraktivnější reklamní formáty a větší proklikovost bez velkého kreativního úsilí a časové investice.

Runway Gen-2 je placeným nástrojem využívajícím kreditní systém. Standardní předplatné v ceně 12 dolarů za měsíc nabízí 625 kreditů s možností dokoupení dalších kreditů dle potřeby. Trial pro malou ochutnávku fungování programu je zdarma.

Zdroj: Runway ML

Štítky dokumentu: AI

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: