Airbnb nabídne spolu s hostiteli ubytování zdarma pro až 100 tisíc uprchlíků z Ukrajiny

2. 3. 2022 | Petr Michl
Společnosti Airbnb a Airbnb.org oznamují, že Airbnb.org nabídne bezplatné krátkodobé ubytování pro až 100 tisíc uprchlíků prchajících z Ukrajiny. Tyto pobyty budou financovány společností Airbnb, Inc., dárci do uprchlického fondu Airbnb.org a štědrostí hostitelů.

Zdroj: Airbnb.org

Airbnb se svou neziskovou organizací Airbnb.org nehodlají stávajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině jen přihlížet. Uprchlíkům směřujícím nabídnou ubytování financované samotnou společností, dárci do uprchlického fondu Airbnb.org a štědrostí hostitelů.

Spoluzakladatelé Airbnb, Brian Chesky, Joe Gebbie a  Nathan Blecharczyk, oslovili se svou nabídkou pomoci vedoucí představitelé států v celé Evropě, počínaje představiteli Polska, Německa, Maďarska a Rumunska. Airbnb.org se zavazuje umožnit krátkodobé ubytování až 100 tisícům uprchlíků prchajících z Ukrajiny, bude však úzce spolupracovat s vládami, aby co nejlépe podpořila specifické potřeby v jednotlivých zemích, včetně poskytování dlouhodobých pobytů.

Toto oznámení navazuje na pokračující práci Airbnb.org jako nezávislé neziskové organizace, která se věnuje zprostředkování dočasných pobytů pro lidi v krizových okamžicích — na podporu uprchlíků a dalších vysídlených osob po celém světě. Dosud poskytla ubytování 21 300 afghánským uprchlíkům, a stanovila si nový cíl poskytnout bezplatné dočasné ubytování dalším 20 tisícům uprchlíkům z Afghánistánu, Afriky, Blízkého východu, Střední a Jižní Ameriky a dalších regionů. Nabídka Airbnb.org poskytnout ubytování až 100 000 uprchlíků prchajících z Ukrajiny je doplňkem tohoto širšího úsilí.

Za posledních pět let Airbnb a Airbnb.org prostřednictvím partnerů Airbnb.org spojily více než 54 000 uprchlíků a azylantů — včetně těch ze Sýrie, Venezuely a Afghánistánu – s dočasným bydlením. V loňském roce Airbnb.org oznámilo vytvoření svého fondu pro uprchlíky a získalo více než 4 000 dárců, kteří dále podporují jeho práci s uprchlíky a žadateli o azyl po celém světě.

Vedle podpory uprchlíků má Airbnb.org téměř desetileté zkušenosti s poskytováním nouzového ubytování lidem v nouzi. V roce 2020 hostitelé na Airbnb po celém světě otevřeli své dveře desítkám tisíc pracovníků v první linii boje proti šíření COVID-19, včetně zdravotníků a humanitárních pracovníků, ve spolupráci s NHS ve Velké Británii, mexickým Červeným křížem, 1199SEIU a státem New York, městem New Orleans, okresem Los Angeles a organizacemi v Itálii a Francii. V loňském roce Airbnb.org rovněž aktivovala svůj program pomoci při mimořádných událostech, aby poskytla pomoc postiženým ničivými povodněmi v západní Evropě.


Zdroj: Airbnb.org

„Víme, že hostitelé a hosté na Airbnb po celém světě jsou ochotni se postavit a pomoci tomuto masivnímu úsilí na pomoc lidem prchajícím z Ukrajiny. Každý, kdo má zájem tuto iniciativu podpořit, a to i nabídkou bezplatných nebo zlevněných pobytů, se může zapojit na stránce airbnb.org/help-ukraine,“ dodává Airbnb.

Airbnb.org bude pracovat přímo prostřednictvím neziskových organizací na místě, které jsou zodpovědné za rezervaci a koordinaci pobytů pro hosty z řad. Vzhledem k tomu, že Airbnb.org pracuje na vytvoření partnerů v jednotlivých zemích, mohou se uprchlíci a žadatelé o azyl prchající z Ukrajiny, kteří potřebují okamžitou podporu, spojit s dostupnými zdroji Agentury OSN pro uprchlíky.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: