Airbnb nabízí nocleh v Rumunsku na hradě hraběte Drákuly

19. 10. 2016 | Petr Michl
Další soutěž Airbnb není nic pro bojácné padavky. Spát se totiž bude v rakvích — přesně tak, jak se na hradě hraběte Drákuly sluší a patří.Airbnb je tu s další soutěží o nocleh na skutečně neobvyklém místě. A tentokrát to není nic pro bojácné padavky. Sspát se totiž bude v rakvích — přesně tak, jak se na hradě hraběte Drákuly sluší a patří.

Ano, Airbnb nabízí ubytování v rumunské Transylvánii, konkrétně na hradu Bran, který byl inspirací pro pro Drákulův hrad v románu irského autora Brama Stokera. Hradním pánem a hostitelem bude praprasynovec samotného autora, pan Dacre Stoker.

Nabídku pronájmu si můžete prohlédnout přímo na Airbnb, ale o nocleh dne 31. října se jako tradičně soutěží na základě krátkého motivačního dopisu. Dva šťastlivci budou moci prožít příběh Jonathana Harkera, protagonisty slavného Stokerova románu Drákula. Výherce přiveze na hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století, vůz tažený koňmi. Po cestě bude možné si prohlédnout tajemnou a krásnou přírodu rumunské Transylvánie. Své hosty uvítá uznávaný odborník na upíry a vášnivý zastánce románu svého slavného předka, pan Dacre Stoker, který převypráví dnes již notoricky známý příběh knížete Vlada Tepeše.

„Hrad Bran je místo, kde se zrodila legenda o Drákulovi. Mám v plánu své hosty provést všemi tajnými chodbami a podělit se o spoustu zajímavých příběhů. Můj praprastrýc, Bram Stoker, vložil do svého příběhu odkazy na reálné historické postavy i události. Otázkou zůstává, zda mýtus o upírech je skutečně jen mýtus,“ říká hostitel nevšedního zážitku, Dacre Stoker.

Ve velké jídelně bude podávána večeře při svíčkách, která bude zahrnovat všechny chody tak, jak jsou popsány v románu. V ložnici byste postel hledali marně, tu nahradí dvě luxusní a sametem vystlané rakve. Pokud hosté noc přežijí bez újmy, budou si moci vychutnat snídani a východ slunce na hradní terase.

„Loni jsme zprostředkovali nocleh v pařížských katakombách, nyní máte možnost být součástí nesmrtelné legendy. Jeden statečný pár dostane jedinečnou příležitost strávit noc na Drákulově hradě – sám, bez stříbra nebo česneku,“ říká Andrew Verbitsky, generální manažer Airbnb pro střední a východní Evropu a dodává: „Ať už jste vášnivým fanouškem upířích legend nebo si jen chcete letošní Halloween užít tak, jako nikdy dříve, tento zážitek si nesmíte nechat ujít.“

Zájemci se mohou do soutěže registrovat až do půlnoci 26. října.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: