Alert Shirt : Sledování sportovních přenosů plné fyzických vjemů

25. 3. 2014 | Irena Šovčíková
Jak může sportovní kanál připomenout fanouškům, že je skutečně „dostane do zápasu“? Australská stanice zkouší Alert Shirt – technologiemi nabité tričko s možností haptické zpětné vazby, které pomáhám divákům u televize zažívat přesně to, co hráči na hřišti. V reálném čase a na vlastním těle.

Jaké to je, když hráče srazí na hřišti? Co cítí, když dá gól? Odpověď má speciální prototyp trička Alert Shirt, díky kterému získává sledování sportu další úroveň. Diváci díky němu mohou zažít všechno, co hráč zažívá při hře. Přímo na svém těle. Bude takto vypadat budoucnost sledování televize?

Alert Shirt je reálný projekt fungující díky haptické technologii. Může se to zdát jako vychytávka ze sci-fi filmů. Prototyp trička, jenž zprostředkovává fyzické vjemy hráčů těm, kteří zápas sledují z pohodlí svého gauče, je však realitou. Zatím funguje jako prostředek pro propagaci zápasů na australské stanici Foxtel. Dost možná ale ukazuje, jak by mohlo sledování sportovních přenosů vypadat v budoucnosti.

Pomocí měření a zkoumání vytvořili technici z Haptic Feedback tričko, které v reálném čase s pomocí BlueTooth a speciální aplikace přináší fanouškům opravdu unikátní zážitek.
Ti totiž po oblečení trička mohou sedět mezi svými kamarády a fandit, zároveň jsou jim ale fyzicky zprostředkovány pocity jako vyčerpání, bolest, napětí, zvýšený tep. Mají možnost více se přiblížit tomu, jaké to je, když hráč netrefí branku nebo když je na pokraji svých sil a sotva popadá dech. Stejně to funguje u pozitivních emocí jako je radost z dobrého výkopu. To všechno v reálném čase, jen zlomek sekund potom, co se daná událost stane. Vše se přenáší díky malým senzorům, umístěným v tričku, které pomáhají stimulovat konkrétní pocity.

Trička jsou zatím k dispozici členům Australian Rules Football Club, kteří mají zaplacený kanál Foxtel a dalším věrným zákazníkům Foxtelu. Informace o ceně nejsou známé. Alert Shirt je zatím k dispozici pouze v Austrálii a jen u zápasů rugby. Je snad ale jen otázkou času, kdy se podobná technologie začne rozšiřovat dál. Rozhodně se jedná o unikátní záležitost i ve světě, kde jsou nositelné technologie stále více na vzestupu.

Zdroj: DigitalBuzzBlog, Mashable

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: