Amazon chystá vlastní smartphone

22. 11. 2011 | BVo
Oblíbený online obchod Amazon zřejmě uvede na konci příštího roku vlastní smartphone. Měl by se stát plnohodnotným konkurentem iPhonu od Applu.

Internetový obchod Amazon zřejmě plánuje uvést na trh vlastní smartphone, který by měl konkurovat především mobilnímu telefonu od americké společnosti Apple. Uvádí to analytik Mark Mahaney ze společnosti Citigroup, kterému to potvrdily kontakty u asijských výrobců hardwaru. Mobilní telefon, který bude mít pravděpodobně operační systém Android, má zvládat to samé, co iPhone. Jen se bude prodávat za mnohem nižší cenu.

Novinka by se měla objevit nejspíš v posledním čtvrtletí příštího roku. Z mobilního telefonu od společnosti Amazon by se tak mohl stát příští Vánoce velký hit.

Amazon letos v září představil tablet Kindle Fire, který má být hlavním konkurentem iPadu od Applu. Kindle Fire prý nabízí to samé, jen v menším balení a za poloviční cenu. K dostání je téměř za 200 dolarů. Společnost Amazon ale slaví úspěchy především díky čtečce Kindle, která se stále velmi dobře prodává.

 

Zdroj: www.thenextweb.com, www.allthingsd.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: