Amazon ukázal svou armádu robotů

2. 12. 2014 | Petr MichlAmazon odtajnil včera na Cyber Monday fungování svého nejmodernějšího logistického centra vybaveného roboty od společnosti Kiva Systems. Drony v něm sice nelétají, přesto záběry z provozu potěší všechny fanoušky moderních technologií.

Roboti hrají při expedování zásilek u největšího světového e-commerce giganta čím dál výraznější roli. Amazon právě kvůli vývoji své robotizace koupil před 2 lety Kiva Systems za 775 milionů dolarů. Tato společnost ho nyní zásobuje chytrými stroji. Mezi ně patří nízcí roboti, kteří ze všeho nejvíce připomínají dnes tak populární robotické vysavače. I ti se musí umět pohybovat v prostoru, ale navíc na svém vrchu převážejí vysoké regály se zbožím. Ve videu je mimo jejich schopnosti najít správnou řadu či směr zřetelná i jejich opatrnost při přiblížení se k překážce. Nenaráží do sebe a bez nehod dojedou na místo svého určení.

Záběr na rozsáhlý sklad s obří rukou robo-stow překládající velké množství krabic připomíná deset let starý scifi-film. A to i kvůli tomu, že není vidět mnoho lidských pracovníků.

To ale neznamená, že by Amazon zanevřel zcela na lidské zdroje. Dle jeho tiskové zprávy letos chystá nabrat 80 tisíc sezónních pracovníků pro zvládnutí předvánoční špičky - to je o 14 % více než v loňském roce. Ač prý tisíce z nich najdou v příštím roce v Amazonu trvalé místo, je zřejmé, že pro většinu z nich to bude pouze velmi náročná brigáda. A je také jasné, že s pokračující robotizací se Amazon chce spoléhat na lidi čím dál méně. Již nyní prý funguje na území USA 10 logistických center nové generace s výbavou, kterou můžete spatřit ve videu. Celkově v nich naleznete armádu více než 15 tisíc Kiva robotů a v příštích letech ji čeká podstatné rozšíření. A možná jednou přiletí i drony...

Zdroj: Amazon

Štítky dokumentu: Amazon E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: