Amazon vyvíjí své chytré brýle spojené s osobní asistentkou Alexa

4. 10. 2017 | Petr Michl
Amazon Echo je servilní domácí asistent. Chytré brýle s domácí asistentkou Alexa nabídnou obdobné funkce i na cestách. Amazon přitom prý nechystá v brýlích aktivní displej, dá se podobně jako u Apple Watch předpokládat provázání s telefonem.Google Glass slibovaly cool prvky ze sci-fi filmů v reálném životě, ale produktem pro masy se z mnoha důvodů nestaly. Nyní se prý chystá Amazon na uvedení chytrých brýlí provázaných s digitální asistentkou Alexa.

Chytré brýle by měli mít ve svých nožičkách systém, který umožňuje jejich nositelům slyšet bez sluchátek v uších. Neměly by nicméně mít v sobě žádnou digitální obrazovku. To by mělo do značné míry nahradit spárování s aplikací v mobilním telefonu.

Alexa dosud dlela v domácích zařízení Amazon Echo, v novější verzi s displejem a ve starší bez něj. I ve druhé variantě nabízela možnost zavolat či poslat textovou zprávou. S možností kontroly diktovaného textu na displeji telefonu bude tato možnost užitečnější.


Amazon Echo přišlo na trh už v roce 2014. Očeává se, že tato verze bez displeje dostane již brzy svého nástupce. 

Idea chytrých brýlí se objevovala v popkultuře už před desítkami let, autor tohoto textu ji zaznamenal v seriálu z 80. let Mission Impossible. Hollywoodské představě špionského náčiní se rozhodně blíží více využití Google Glass z jejich promo videí. V praxi ovšem bylo takové zařízení příliš náročné na spotřebu baterie a hardwarově nemohlo konkurovat tomu, co zvládnou prémiové smartphony dneška. I proto je pravděpodobně užitečnější zaměřit se pouze na výsek funkčnosti a udělat ho pořádně se skvělou uživatelskou zkušeností.

Něco podobného se povedlo Snapchatu (nyní přesněji společnosti Snap) s brýlemi Spectacles, které de facto jen vypadají dobře, umí snímat až 10vteřinová videa z pohledu očí nositele a sdílet je snadno na Snapchatu. 


Několik barevných variant (video)brýlí Spectacles spojených se Snapchatem.  

Fotografie brýlí od Amazonu ještě není k dispozici. Nemají prý však vypadat nijak futuristicky jako Google Glass, ale naopak civilně. A dá se předpokládat dostupnost v několika variantách. Cílem tak může být stát se užitečným a zároveň módním doplňkem ke smartphonu, jako se jím staly úspěšné Apple Watch.

Zdroje: Inc, Reuters, The Verge

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.