Anketa Shoptet: Pro více než 60 % majitelů e-shopů je jejich provoz „vedlejšákem“

2. 2. 2015 | redakce

Pro více než 60 % majitelů e-shopů je provoz virtuálního obchodu vedlejším příjmem. Vyplývá to z ankety společnosti Shoptet, kterou uspořádala společnost Shoptet mezi majiteli svých klientů, kterým poskytuje e-shopové řešení. Ta dále odhaluje, že na dráhu internetového obchodníka se vydávají jak lidé, kteří již nějakou zkušenost s podnikáním měli (34,9 %), případně již v minulosti přímo provozovali e-shop (27,8 %), tak lidé, pro něž je e-shop jejich prvním podnikatelským počinem (37,3 %).

Více než dvě třetiny e-shopů (71 %) si pronajímají muži. Co se věkového rozpětí týče, nejaktivnější jsou v podnikání přes internet lidé od 26 do 35 let (40 %), další početnou věkovou skupinou jsou osoby od 36 do 45 let (35,2 %). Své štěstí na internetu zkoušejí i lidé mladší 26 let (15 %).

Na e-shopu pracují primárně sami (44 %), případně v týmu 2–5 lidí (43 %). Nejvíce majitelů e-shopů pochází z Prahy (23,5 %) a z Jihomoravského kraje (17,7 %). Zhruba 11 % e-shopů si pronajímají a provozují podnikatelé ze Slovenska.

Kolik lidí pracuje ve vámi provozovaném e-shopu?

Až 75 % vlastníků internetových obchodů bere svůj e-shop jako hlavní maloobchodní prodejní kanál, pro čtvrtinu je vedlejším maloobchodním prodejním kanálem a 20 % jej provozuje především kvůli podpoře kamenného obchodu. 16 % majitelů pak e-shop využívá
k velkoobchodnímu prodeji.


Je pro vás e-shop hlavním nebo vedlejším prodejním kanálem?


Pro 65 % majitelů je e-shop jediným obchodem, který vlastní, zbylých 35 % má navíc také kamennou prodejnu.

Máte ke svému e-shopu i kamennou prodejnu?


Shoptet na českém trhu působí víc než pět let, pronajímá přes 4 500 e-shopů a tím zaobírá celkem 10 % celkového trhu v pronájmu e-shopů.

Zdroj: Shoptet


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: