APEK vyzývá podnikatele (nejen) v e-commerce, aby nenabízeli ruské výrobky

28. 2. 2022 | redakce
Asociace pro elektronickou komerci radí, aby e-shopy i další obchodníci přehodnotili své portfolio nabízeného zboží s ohledem na válečné kroky Ruska.


Zdroj: Stock photos on Shutterstock

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) sdružující téměř 600 subjektů z oblasti e-commerce vyzývá touto cestou všechny on-line podnikatele v ČR i Evropě, aby zvážili, jaké zboží ve svých e-shopech nabízí a kdo je jeho producentem či dodavatelem. APEK v maximální možné míře podporuje současné aktivity českých internetových obchodů, které již zboží z Ruska vyřazují ze své nabídky.

Výkonný ředitel APEK Jan Vetyška k tomu říká:

Všichni vnímáme šokující válečné události, ke kterým dochází na území Ukrajiny v důsledku bezprecedentního rozhodnutí Ruska a jeho prezidenta Vladimira Putina. Naše asociace se chce touto výzvou připojit nejen k českým e-shopům, ale ke všem obchodníkům a podnikatelům, kteří se v návaznosti na tuto katastrofální situaci rozhodli Ukrajinu podpořit v rámci svých možností – nejméně tedy stažením ruského zboží z nabídky. Věříme, že tímto způsobem můžeme všichni dát najevo, že byznys není vždy na prvním místě a že nám záleží na budoucnosti Ukrajiny i celé Evropy a svobodného světa. Ukončení spolupráce se subjekty ze země válečného agresora vnímáme jako jednoznačně vhodný krok.

APEK se touto výzvou obrací nejen na své členy, ale na celé podnikatelské prostředí – on-line i tradiční. V případě zájmu o podporu dalších projektů či subjektů na podporu současné Ukrajiny je možné asociaci kontaktovat na e-mailové adrese info@apek.cz.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: