Aplikace Creator Studio konečně dostala funkci, kterou každý postrádal

26. 5. 2020 | Petr Michl
To to trvalo! Aplikace pro tvůrce na Facebooku a Instagramu konečně umožňuje tvořit a plánovat příspěvky.

Aplikace Facebook Creator Studio měla být velkým pomocníkem social media specialistů na Facebook a Instagram. Vše se ale nedařilo dle představ a v březnu 2019 byla dokonce téměř na rok stažena z nabídky. Nyní by ale měla mít to, co každému chybělo: možnost tvořit příspěvky.

V únoru tohoto roku se Creator Studio znovu objevilo na  Apple Store i Google Play s řadou vylepšení na základě zpětné vazby od uživatelů. Přinesla lepší metriky nebo možnost spravovat více účtů najednou, ale stále chybělo to pro mnohé nejpodstatnější.  

Nešlo tvořit příspěvky přímo v aplikaci. Museli jste to učinit přes aplikaci Facebooku nebo přes desktop. Jediná obezlička byla naplánovat u příspěvků čas publikace nebo je uložit jako koncepty, v aplikaci Creator Studia pak byly uložené a dostupné k editaci.


Ukázka z recenzí na Google Play

To se nyní mění a s možností tvořit příspěvky se aplikace stává mobilní platformou, z které správu Facebook Pages kompletně obsloužíte – ne jen doplňkem.

Jsou tu navíc i další vylepšení, konkrétně:

    • Popisky metadat u videí  (můžete k videím přidat titul a popisek)

    • Možnost výběru thumbnailu k videu (malý náhledový obrázek (thumbnail) můžete vybrat ze svého telefonu, nebo ho najít v rámci záběrů daného videa)

Creator Studio mimo zmíněného hlavního nedostatku není vůbec špatnou aplikací, jak by jinak mohlo naznačovat její hodnocení 2,6 na Apple Store a 3,3 na Google Play. Věříme proto, že by se nyní i tato nijak lichotivá čísla mohla vylepšit. Update už započal, takže byste ho měli mít k dispozici v rámci dnů.  

Štítky dokumentu: Facebook Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: