Apple: Lidé utratili loni za iOS aplikace 10 miliard dolarů

8. 1. 2014 | Petr Michl

Aplikace jsou plnohodnotný byznys. Dokazují to i čísla, které včera zveřejnil Apple. Lidé zaplatili v loňském roce za aplikace a digitální obsah pro iPhone, iPod Touch a iPad 10 miliard dolarů. Apple si bere z prodaných aplikací 30 % ceny, takže je jeho zisk zhruba 3 miliardy dolarů.

V prosinci společnost s jablkem ve znaku uvedla, že jeho uživatelé jen v prosinci minulého roku utratili za aplikace přes miliardu dolarů a stáhli zhruba 3 miliardy aplikací. Celkově zatím Apple zaplatil vývojářům za aplikace pro iOS přes 15 miliard dolarů. To, že se prodej aplikací skutečně akceleruje, může doložit to, že téměř polovina z této částky je spojená s prodeji v minulém roce.

Na světě je více telefonů s operačním systémem Android a stahuje se také více aplikací spojených s touto platformou. Mnohem větší množství ve srovnání s iOS je všem zdarma. Podle anetické společnosti App Annnie, tvoří obrat z placených aplikací zhruba polovinu částky Applu, loni se tak prý na Google Play prodaly aplikace za 5 miliard dolarů.

Na Závěr se vraťme k iOS.  Výše můžete vidět seznamy nejoblíbenějších placených i neplacených aplikací pro iPhone a iPad.

foto.

Zdroje: blog.appannie.com, marketingland.com, apple.com/pr


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: