Apple má nového šéfa pro maloobchod, má řídit i expanzi v Číně

1. 2. 2012 | BeDa
Novým senior viceprezidentem pro maloobchod společnosti Apple byl v úterý 31. ledna jmenován John Browett.

Osmačtyřicetiletý John Browett, prozatímní výkonný ředitel jednoho z největších evropských prodejců elektroniky, společnosti Dixon Retail, opouští svou pozici a během dubna letošního roku se přidá k týmu společnosti Apple. Tam byl jmenován novým senior viceprezidentem pro maloobchod. Informaci potvrdil ředitel Applu Tim Cook. "Jsme velice šťastni, že se John připojí k našemu týmu a přinese do něj cenné maloobchodní zkušenosti."

 

Na nové pozici u společnosti Apple střídá Rona Johnsonna, který z pozice odešel v listopadu 2011. Apple si od Browettových obchodních schopností hodně slibuje. Nejenže stane ve vedení doposud velice úspěšné prodejní strategie společnosti, ale bude mít za úkol úspěšně pokračovat v expanzi současných 361 tzv. Apple Stores po celém světe. Význačnou roli v expanzi Applu v tomto roce bude hrát 30 nových obchodů, které by měly vyrůst v Číně. Mimo asijský trh plánuje Apple širší expanzi i do Evropy. Podle deníku The Guardian se bude Browett na pozici u Applu hodit nejen pro své manažerské a obchodní schopnosti, ale také proto, že nenosí oblek s kravatou. Díky své zálibě v ležérním oblečení tak připomíná již zesnulého otce Applu Steva Jobse.

John Browett se narodil v roce 1953. vystudoval zoologii na Cambridge a poté získal tiul MBA na Wharton business school. Na vysoké manažerské pozice se propracovával u společnosti Tesco.com, kde zastával několik výkonných pozic. Ještě před tím řídil maloobchod v Boston Consulting. Pro britskou společnost Dixon pracoval od roku 2007.

Zdroj: Allthingsd.com, Mashable.com, Guardian.co.uk

Štítky dokumentu: Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: