Automat na povídky má přimět lidi k odložení telefonů

27. 11. 2015 | Petr Michl
Dříve lidé při čekání na autobusových zastávkách vytahovali knihu, dnes zírají do mobilů. Automat na tisknutí krátkých povídek je má vrátit zpět k papíru a literatuře.Chytré telefony jsou jedním z hlavních viníků toho, že čteme méně literaturu. Zprávy, feedy v sociálních médiích a občas nějaká ta hra dokážou bezpečně vyplnit i okamžiky, při kterých lidé dříve vytahovali knihu. Portál Short Edition se to rozhodl změnit, zatím na autobusových zastávkách.

Marketéři platformy poskytující a prodávající krátké povídky vytvořili kanál, kterým mohou oslovit lidi čekající na autobus. U zastávky ve francouzském Grenoblu vybudovali automat s třemi knoflíky. Stačí si vybrat, jestli chcete rozptýlit na 1, 3 nebo 5 minut, a vyjede vám povídka o patřičné délce. A to na papíře podobnému tomu, na nějž se tisknou účtenky.

Ve městě má být vybudováno celkem 8 podobných automatů. Starosta města Eric Poille uvedl pro AFP: „Snažíme se změnit centrum na místo společných zážitků. Snažíme se spustit revoluci s cílem vytvoření širšího a zároveň klidnějšího centra."  K tomu je potřeba dodat, že mezi další kroky starosty za Stranu zelených patří i snížení nejvyšší povolené rychlosti na komunikacích v centru na 30 kilometrů v hodině a také rozsáhlá regulace venkovní reklam.

Tato myšlenka nás napadla u automatu na čokoládové tyčinky a nápoje. Řekli jsme si, že bychom mohli udělat to samé s kvalitní populární literaturou, že bychom s ní mohli zaplnit ty malé neproduktivní chvíle," řekl AFP Christophe Sibieude, vydavatel stojící za Short Edition, službou, jež má přes 140 tisíc registrovaných uživatelů, kteří budou zčásti také psát povídky pro zmiňované automaty. Grenoble přitom nemá být poslední stanicí. Tvůrce literárně obohacujících automatů je chce rozšířit i do dalších měst. Údajně má už poptávky z celého světa.

Zdroje: RT, LaCriaturaCreativa, AFP, Short Edition

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: