Bailey’s vrací jména ženských spisovatelek na obálky knih

6. 11. 2020 | Milada Zemanová
V průběhu historie se ženské autorky schovávaly za mužské pseudonymy. Jejich knihy se staly populárními, ale ony se nikdy ocenění nedočkaly. Značka sladkých likérů Bailey’s chce tuto skutečnost napravit.

Oblíbená značka krémového likéru Bailey’s dlouhodobě podporuje britskou literární cenu Women’s Prize for Fiction. Letos jde ve své podpoře ještě dál a ve spolupráci s marketingovou agenturou VMLY&R London vybrala 25 knih, na jejichž obálky umístila jména ženských autorek. Jméno autora na jeho díle není běžně nic zvláštního. V tomto případě ovšem autorky na obálce svých knihy nikdy nebyly uvedeny, protože tvořily pod mužským pseudonymem.

Zmíněné knihy vyšly v limitované edici s názvem Reclaim Her Name(Navrať jí jméno) a obálky ilustrovalo 13 žen z celého světa. Mezi zmíněnými 25 knihami najdete například následující tituly: Middlemarch, Marie of the Cabin Club, Indiana, A Phantom Lover, The Life of Martin R. Delaney, Keynotes, Garden of Kama, How White Men Assist in Smuggling…, Attila, My Attila! a další.

Tamryn Kerr, kreativní ředitelka ve VMLY&R London ke kampani uvedla:

„Většina autorek, které jsme zvolily, byly sufražetky a feministky. Tímto projektem jim chceme poděkovat za vše, co pro nás udělaly. Jednotlivé tituly byly speciálně vybrány tak, aby nejen přiblížily klasické knihy modernímu publiku, ale také aby vyvolaly dialog o tom, proč ženy cítily (a stále cítí) potřebu prezentovat se jako muži, aby se staly oceňovanými spisovateli.“

Ve snaze zvýšit povědomí o této kampani a jednotlivých autorkách jsou všechny zmíněné knihy k dispozici na webu Bailey’s ke stažení. Knihy jsou zcela zdarma, a navíc v nich najdete i informace o dané autorce.

Zdroje: La criatura creativa, The Stable, Bailey’s

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: