Beatles na iTunes i přes původní skepsi zabrali

24. 11. 2010 | IKE
Přestože si málokdo dovedl představit, že by dnes byl kdokoli ochoten platit za stažení nahrávek hudební skupiny Beatles, tah iTunes zabral. Apple nahrávky zřejmě nejslavnější hudební skupiny poskytl zhruba před týdnem (a protože dělal tajemné dusno, očekávalo se spíše, že Apple zabije formát MP3), přičemž tenkrát málokdo věřil, že zvučné jméno po letech znovu zabere. Chyba lávky.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.wikpedia.org

Přestože si málokdo dovedl představit, že by dnes byl kdokoli ochoten platit za stažení nahrávek hudební skupiny Beatles, tah iTunes zabral. Apple nahrávky zřejmě nejslavnější hudební skupiny poskytl zhruba před týdnem (a protože dělal tajemné dusno, očekávalo se spíše, že Apple zabije formát MP3), přičemž tenkrát málokdo věřil, že zvučné jméno po letech znovu zabere. Tedy alepoň na tomto poli. Chyba lávky.

Za prvních sedm dní je jasné, že o skladby je zájem. Apple ohlásil více než dva miliony stažených písní a více než 450 000 kompletních alb. Největší zájem je o album Abbey Road z roku 1969, které se dokonce vyšvihlo na šesté místo amerického žebříčku iTunes. Nejprodávanější písničkou je pak Here Comes the Sun od George Harrisona, kterou lze nalézt na témže albu.

Komentátoři míní, že zájem o Beatles byl mimo jiné podpořen také marketingovou aurou, kterou jí prodej přes iTunes vtiskl. "Nedovedu si jinak představit, že by někdo zaplatil desítky dolarů za něco, co se mu deset let válí doma na disku," komentoval například diskutér blogu Insight.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: