Facebook omylem prozradil, že vytváří konkurenci Snapchatu

10. 6. 2014 | Petr Michl

Facebook chce udělat pro úspěch na mobilní platformě vše, co jeho v jeho silách. I kdyby to mělo znamenat rozdrobení na desítky aplikací s užším záběrem funkčnosti a nabízení miliard dolarů společnostem s velkým počtem mobilních uživatelů. Druhá řečená taktika se naplnila v případě Instagramu či WhatsApp, ale hozenou rukavici obtěžkanou 3 miliardami dolarů nezvedl Snapchat. Tedy aplikace umožňující posílat mezi přáteli obrázky či videa, která dle nastavení během jedné až deseti vteřin zmizí. Ideální pro praštěné obrázky, které dnešní teenagery tolik baví.

Nyní to vypadá, že velice podobnou aplikaci vyvíjí Facebook. Jmenuje se Slingshot (v překladu prak") a omylem se tento týden objevila jen na pár hodin v lokálních App Stores v několika zemích. Mluvčí Facebooku komentoval únik takto: Omylem jsme dnes vydali verzi naší nové aplikace Slingshot, na které pracujeme. Se Slingshotem budete moci sdílet momenty ze svého každodenního života s mnoha lidmi najednou. Již brzy bude aplikace hotová a my se těšíme, až si ji vyzkoušíte."

Facebook aplikaci rychle stáhl, ale ze zachycených popisků je zřejmé, že funkcionalita je velice podobná Snapchatu. Přes aplikaci jde sdílet fotografie a videa s autodestrukcí poté, co si je příjemce prohlédne. K tomu, aby tak mohl učinit ovšem musí sám nasdílet nějaký materiál sám. Jedná se tedy o sázku na chování uživatelů, které bude multiplikovat viralitu a přenos dat v rámci aplikace. Jinak podobně jako u Snapchatu jde do obrázků kreslit a psát.

Dle Techcrunch Slingshot značně připomíná funkčností aplikaci Taptalk, kterou se údajně vývojáři z Faceboku snažili naklonovat. Inspirace je patrná i od již zaniklé aplikace Rando. Je otázka, jak to bude vše největšímu sociálnímu médiu fungovat. Jakousi kopii Snapchatu se totiž už pokusil vytvořit u mobilní aplikace Poke, která byla nedávno stažena z App Store.

Zdroj: Techcrunch

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: