Toto je 10 nejlépe vydělávajících youtuberů světa za rok 2021

19. 1. 2022 | Barbora Vičarová, Petr Michl
Být youtuberem může být opravdu velmi lukrativním zaměstnáním. Kdo se uplynulém roce díky své tvorbě umístil mezi těmi nejlepšími? Podívejte se na top 10 nejlépe vydělávajících youtuberů!


Zdroj: Dude Perfect

Asi vás nepřekvapí, že jako světově známý youtuber si už dnes můžete přijít na pěknou řádku peněz. Americká mutace časopisu Forbes letos sestavila žebříček těch nejlépe vydělávajících, pojďme se tedy podívat, kdo mu ve světě kraluje! 

Každá z částek je odhadem toho, kolik youtuberům vynese jejich placený YouTube kanál na reklamách, částky jsou před zdaněním a před odečtením veškerých nákladů. Započítávají se ale i odhady výnosů jejich dalších podnikatelských počinů. Odhady výdělků Forbes zakládá na datech z Captiv8, SocialBlade a Pollstar a také na rozhovorech s odborníky z oboru.

10. Preston – 16 milionů dolarů

Být na 10. místě není žádná ostuda, i ten, kdo uzavírá tento žebříček, je totiž velmi úspěšným dolarovým milionářem. Američan Preston Arsement se proslavil primárně díky hraní Minecraftu a postupně si vybudoval širokou základnu fanoušků, které baví i svými vlogy nebo challengemi. Kromě YouTube, na kterém má momentálně 18,8 milionů odběratelů, masivně vydělává hlavně na streamování her, jako je právě Minecraft, ale i Among Us nebo Fortnite. 

9. Logan Paul – 18 milionů dolarů

Influencer a hvězda internetu Logan Paul už svoji personu buduje od roku 2013, kdy se stal velmi populárním díky platformě Vine, kam točil krátké vtipné skeče a videa. Jeho kariéru však kromě vzestupů provází i pády a kontroverze. Asi největším skandálem si prošel v roce 2018, kdy ve svém vlogu z lesa sebevrahů vtipkoval nad reálným mrtvým tělem. I kvůli tomuto skandálu přišel o mnoho fanoušků, je ale stále vidět, že i tak mu jeho YouTube kanál dobře vynáší. Navíc se stal díky internetul doslova veřejnou osobností a proslavil se i jako boxer, podcaster nebo televizní hvězda. Logan má v současnosti 23,2 milionů odběratelů.

8. Dude Perfect – 20 milionů dolarů

Koleje Texas A&M University rodí hvězdy. Dvojčata Cory a Coby Cotton, Garrett Hilbert, Cody Jones a Tyler Toney na nich byli spolubydlícími. Jejich první společné video bylo zveřejněno v roce před 13 lety a od té doby omračují své publikum neuvěřitelnými stunty, triky a bizarními sportovními výkony. V současnosti drží 14 světových rekordů zapsaných v Guinnessově knize, mezi nimi jsou mimo jejich prvního zápisu v podobě „basketbalového koše vstřeleného na nejdelší vzdálenost“ i takové jako „nejvíce připínáčků zasunutých do korkové desky za minutu“, „nejvíce vajec rozbitých prsty za 30 sekund“ nebo „nejvíce plechovek s nápoji otevřených jednou rukou za minutu“. Do svých bláznivých videí dokážou úspěšně zapojit značky a v poslední době i camea celebrit. Kanál Dude Perfect má v současnosti 57 milionů odběratelů.  

7. Ryan Kaji (Ryan’s World) – 27 milionů dolarů

Ryan Kaji vystoupal na vrchol žebříčku nejlépe vydělávajících youtuberů v roce 2018 ve svých 8 letech a udržel se na stejné pozici i v letech 2019 a 2020. Ani loni s výdělkem 27 milionů dolarů nijak nestrádal, v realitě si možná dokonce vydělal více než Mr. Beast, protože již v minulosti mu desítky milionů ročně přinášely podíly na prodejích jeho řady hraček desítky milionů dolarů. Ryan původně začínal s obsahem pro děti ve věku 2 až 6 let a vystačil si převážně s unboxingem hraček, svými nadšenými reakcemi a občasnými vlogy z života. Již delší dobu se ale snaží přidávat i velké množství vzdělávacího obsahu, který v poslední době dokonce převažuje. A rozhodně mu to jde. Video výše vysvětlující vznik Tsunami má 38 milionů zhlédnutí. Video níže pak ukazuje, že aktuálně ve velké míře jsou jeho videa postprodukčně náročnějšími animovanými filmy.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: