Bručivý František (a Focus Agency) hledají PR manažera

30. 10. 2012 | Petr Michl
Uspokojíte „novináře bručouna“? Pak vás rádi přivítáme v našem týmu.

 Dobrý den,

jsem nabručený novinář. Doma mám zmačkaný baloňák, tužku a zápisník, ale rozhodně nejsem ten investigativní žurnalista z filmů pro pamětníky. Ne nejsem líný, ale mám uzávěrky. A to pěkně drsné! Nemluvě o tom, že v dnešní online době musím psát článků třikrát tolik než za starých dobrých časů a o korektorovi si můžu nechat jenom zdát. Zlatý analog, zpropadený digitál!

Myslíte, že mám na reportáž několik měsíců jako Truman Capote? Omyl! To se dnes děje jen ve filmech. Zdroj: Capote, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

 

Denně mi chodí přes sto mailů od píáristů. Pokud jste jako většina z nich, vaše zprávy si asi nikdy nepřečtu. Otvírám jen ty od lidí, kteří mě umí zaujmout a s kterými mám dobrou zkušenost.

Že jste jednou z těch čestných výjimek? Tak to dokažte!

Napište mi: jak mají vypadat maily novinářům, co mají a nemají obsahovat, kdy mi můžete volat a kdy ne, kdy můžu volat já vám, co ocením a neocením na těch vašich tiskových konferencích a eventech (na jaká místa chodím rád, kdy mě máte pozvat, co tam má být k jídlu a pití, co chci najít v press kitu…), co je to etika v PR atd.

Nedržte se jen těchto položek. Tvářím se, že vím všechno, ale jsem moc rád, když mi někdo řekne zajímavé informace. Třeba díky vám zjistím něco nového.

Když se mi to bude líbit, zaujmete mě a budu mít s vámi dobrou zkušenost. Pokud jste četli pozorně, víte, co to znamená. Ale asi nevíte, že mám kamarády i na druhé straně barikády. Znám se s fajn lidmi z Focus Agency, s.r.o., kteří hledají právě schopného PR manažera.

Pokud projdete mým testem, dám jim echo a oni vám pak napíšou o „sívíčko“. To není žádná kachna, normální sólokapr. Tak se snažte, třeba ho ulovíte.


František Bručoun, bručivý novinář


PS: Maily mi zasílejte na brucivy.novinar@gmail.com.
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace Reportáže

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: