Burger King dodal výsměšné reklamě od McDonald's svůj vlastní konec

1. 3. 2016 | Petr Michl
Burger King vrací odpověď. Ve Francii vypukla „válka v housce".V pátek jsme psali o billboardu McDonald's, který vyrostl uprostřed Francie, aby si udělal legraci z konkurence — konkrétně, aby upozornil víc než 10 metrů vysokým výčtem navigačních pokynů na fakt, že zatímco jeho drive-thru pobočky jsou rozeseté po celé Francii a od daného billboardu je jedna vzdálená pouhých 5 kilometrů, k nejbližšímu Burger Kingu to je kilometrů 258.

K naší radosti si nenechal Burger King nechtěnou reklamu líbit a přispěchal s odpovědí v podobě videa, v kterém sympatický pár v autě zareaguje na nabídku od McDonald's, ale činí tak spíše z nouze. Má před sebou totiž dlouhou cestu. Hádejte kam...

Samotný fakt převahy počtu více než tisícovky poboček McDonald‘s jde těžko zamluvit. Burger King ovšem chytře stáčí debatu od dostupnosti k exkluzivitě. Ukazuje své loajální zákazníky, co si pro Whopper zajedou klidně čtvrt tisíce kilometrů. Je nepodstatné, kolik takových lidí ve skutečnosti existuje. Reklamní špílec byl strýčkovi Ronaldovi elegantně vrácen. Možná to znamená klid zbraní, možná Francii čeká válka burgerů.

Původní billboard v plném rozlišení si prohlédněte v článku McDonald's trollí Burger King nebetyčným billboardem

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.