Cannes Lions 2016: Google získal cenu za chytrou bundu

23. 6. 2016 | Kateřina Tauchenová
Kdepak smartwatch od Applu, teprve chytrá džínová bunda vám dá ten správný hi-tech styl. Nyní to potvrdili i v Cannes Zlatým lvem v kategorii Product Design.

Další kategorie canneského festivalu už zná svého vítěze. Zlatého lva v kategorii Product Design si odnesla společnost Google, konkrétně londýnská pobočka jejích Creative Labs (Kreativní laboratoře). Prestižní ocenění jí přinesla spolupráce s oděvní značkou Levi´s, spolu se kterou vyvinula speciální džínovou bundu s názvem Jacquard. Ta umožňuje prostřednictvím dotykové manžety  a vodivého vlákna k propojení uživatelů s jejich telefony se systémem Android.

 

Po poklepání na lem rukávu bundy má její majitel přístup k informacím a funkcím svého telefonu. Například při jízdě na kole může takto přijímat nebo odmítat příchozí hovory, měnit hudbu v playlistu nebo zjistit očekávaný čas příjezdu do různých destinací, které mu automatický hlas telefonu sdělí do sluchátek. Díky tomuto systému nemusí z kola slézt a vyhne se riziku pádu v důsledku nepozornosti při jízdě s telefonem v ruce.

„Když jsme tohle řešení viděli, napadlo nás tolik možností, k čemu by se dal takový mechanismus v budoucnu využít a kolik různých každodenních problémů by lidem mohl ušetřit,“ uvedla pro server Adweek předsedkyně poroty v kategorii Product Design Amina Horozic. „Mám pocit, že taková technologie nám může pomoci zlepšit svět, ve kterém žijeme, a udělat ho bezpečnější. Není to jen skvělý technologický vynález. Je to budoucnost,“ dodala.

Bunda je prvním krokem na cestě k vytvoření wearables, které dokáží komunikovat přímo s cloudem – v budoucnu by tedy nemělo být vůbec nutné mít u sebe mobilní telefon. „V budoucnu by každý kousek oblečení mohl disponovat touto technologií, kterou bude moci využívat i pro ovládání dalších aplikací v operačním systému Android. Mohli bychom tak vytvořit chytré oblečení pro atlety, podnikatele a mnoho dalších,“ uvedl před nedávnem šéf technického programu v Googlu Ivan Poupyrev pro server The Verge.

Po roce vývoje a testování bude na podzim tohoto roku uvedena beta verze bundy. Masovější uvedení na trh je pak plánováno na rok 2017.

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.