Canva se rozrůstá a nabízí editaci videí nebo edukační platformu

13. 12. 2019 | Barbora Vičarová
Canva, populární grafický online nástroj, chystá spoustu novinek. Na Canva Season Opener v Sydney firma oznámila přípravu nástroje pro editaci videí nebo bezplatný nástroj pro školy s názvem Canva for Education.

Australská platforma Canva, kterou mnozí znají díky jejich jednoduchému a bezplatnému grafickému nástroji, chystá na rok 2020 spoustu novinek. Na jejich prosincové konferenci Canva Season Opener v Sydney totiž poprvé oznámila své velkolepé plány o tom, o jaké produkty se chystá svoji nabídku rozšířit a jakým směrem se bude platforma dále vyvíjet. Pojďme se na novinky podívat.

Canva Video

Logickým krokem v současné chvíli je rozšíření o nástroj Canva Video. Půjde, stejně jako u grafického nástroje, o jednoduchý bezplatný online software, tentokrát uživatelům umožní vytvářet vizuálně pěkný videoobsah bez větší námahy. Kromě základních střihových možností bude nástroj obsahovat šablony pro efektní animaci textu a jednoduchou motion grafiku. Nástroj bude zároveň obsahovat knihovnu z části bezplatných videí, hudebních skladeb nebo animovaných gifů a samolepek a bude podporovat nejrůznější formáty vhodné pro použití na sociálních sítích.

Cameron Adams, spoluzakladatel a produktový ředitel Canvy, říká:

„Naším posláním je umožnit všem, aby mohli navrhovat různé věci bez složitých softwarů a zdlouhavého vyhledávání nejrůznějších zdrojů. A stejný zážitek jim nyní chceme umožnit i při editaci videa.”

Canva Apps

Další novinkou je možnost integrace mnoha aplikací třetích stran přímo do Canvy pomocí nástroje Canva Apps. Canva se totiž chce stát jedinou zastávkou, kde budete hledat pomoc při potřebě designu různého druhu pro nejrůznější potřeby.

Štítky dokumentu: Design služeb
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.