Češi jsou třetí nejlepší manažeři na světě, vyhráli Slováci

18. 4. 2011 | BrP
V mezinárodním finále 10. ročníku největší manažerské soutěže světa Global Management Challenge vybojovali Češi třetí místo za druhými Číňany z Macaa.

V mezinárodním finále 10. ročníku největší manažerské soutěže světa Global Management Challenge vybojovali Češi třetí místo za druhými Číňany z Macaa. Absolutním vítězem se stali Slováci. Mezinárodního semifinále manažerské soutěže světa Global management challenge v čínském Macau se zúčastnilo 25 států z celého světa. Češi se utkali se silnými týmy z Běloruska, Itálie, Dánska, Turecka, čínského Macaa a Německa. Slováci soupeřili s Řeckem, Indií, Čínou, Portugalskem a Hong Kongem. Do úplného finále jubilejního 10. ročníku soutěže postoupilo 8 států – Česká republika, čínské Macao, Austrálie, Ukrajina, Čína, Slovensko, Polsko a Rusko.

Třetí nejlepší manažerský tým na světě ve složení Roman Sterly, Vít Černohouz, Jakub Honzík, Jiří Pešík a Jakub Sloup se pod patronací společnosti Seznam.cz probojoval do mezinárodního kola vítězstvím v českém národním finále. Soutěžící si během celého klání mohli otestovat své teoretické a praktické manažerské dovednosti a plně nést důsledky svých rozhodnutí ve virtuální společnosti. Největší předností soutěže Global Management Challenge je však spolupráce studentů s prestižními firmami, které působí na českém trhu.

Global Management Challenge vznikla v roce 1980, Česká republika se do soutěže zapojila o 20 let později. Dnes je GMC největší soutěží na světě v oblasti simulace strategie řízení společnosti. Národní soutěž se koná pod záštitou Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Týmy České republiky obsadily v letech 2001 – 2002 a 2006 – 2007 první místo na celosvětovém finále.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: