Speciální kolekce pohlednic je útěchou pro všechny, jejichž narozeniny zapadají ve vánočním šílenství

7. 12. 2015 | Kateřina Tauchenová
Narodit se v druhé půli prosince je vlastně docela smůla. Všichni řeší Vánoce a na narozeniny si většina lidí ani nevzpomene. Zdá se vám to povědomé? Pak je nová kolekce pohlednic určena právě vám.

Prosinec, a především jeho druhá polovina, se obvykle odehrává ve znamení vánočního šílenství, ze kterého je většina lidí alespoň v mírném stresu. Nakupování dárků, pečení cukroví, vánoční večírky a reklamy s vánoční tematikou útočí ze všech stran. Vánoce jsou prostě všude a máloco je dokáže přehlušit.

Mnoho lidí ale kromě klasického předvánočního stresu trpí ještě mnohem větší depresí. Jsou to ti, jejichž narozeniny spadají právě do tohoto období. Vánoce je totiž velice snadno přehluší a tak se často stane, že většina lidí na ně jednoduše zapomene. Další slíbí namísto dárku k narozeninám nějaký dárek navíc pod vánočním stromečkem, na což obvykle zapomenou. A na pořádání narozeninového večírku mohou oslavenci také rovnou zapomenout, nikdo totiž nemá čas anebo raději vyrazí na firemní vánoční párty.

Touto narozeninovo-vánoční frustrací trpěl i copywriter kalifornské reklamní agentury DDB California Daniel Aguinaga, který má narozeniny 26. prosince. Spolu se svým kolegou, art directorem Andrem Cabralem, se ale rozhodli proti takové ignoraci narozenin bojovat. Vytvořili proto kolekci deseti humorných narozeninových přání vytvořených speciálně pro ty, kteří měli tu „smůlu“ a narodili se v období Vánoc.

Máš narozeniny ve stejný den jako spasitel lidstva," píše se na jedné z pohlednic.

„Většina našich prvotních nápadů brala celou věc příliš vážně,“  uvedl Aguinaga pro Adweek, „ale pak nás napadlo změnit naši smůlu ve výhodu a prostřednictvím sebeironie upoutat pozornost těch, kteří na naše narozeniny zapomněli.“

Ačkoliv se může zdát, že texty na přáních jsou neuctivé, ne-li přímo urážlivé, dvojice autorů s tím nesouhlasí. „Myslím si, že právě v takových vtípcích, které jsou tak trochu na hraně, je podstata opravdového přátelství. Přátelé si to totiž mezi sebou mohou dovolit,“ vysvětlil Aguinaga. „Pohlednice jsou určené pro každého, kdo si chce do dotyčného trochu rýpnout, ale zároveň mu dát najevo, že na něj myslí a že na jeho narozeniny ani přes vánoční šílenství nezapomněl.“

Pokud bude mít kolekce úspěch, mohou se prý na speciální přání těšit i další lidé narození v „nevhodný“ den – v případě USA třeba na Den díkůvzdání.

Na další pohlednice a jejich texty se můžete podívat níže:

 

Škoda, že tvá máma není panna.

Šťastné Vánozeniny!"

 

Ježíšek za to nemůže."

 

Nenáviď to datum.

Šťastné Vánozeniny."


Letos jsi se choval trochu jako pitomec"."

 

Naštěstí pro Tebe, jsou to i Tvé narozeniny.

Šťastné Vánozeniny!"

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: